Následuje
Jihostroj České Budějovice - Kladno volejbal cz

Nejlepší badmintonista světa Lee Chong Wei dopoval

Kuala Lumpur První muž světového žebříčku badmintonistů Lee Chong Wei z Malajsie dopoval a hrozí mu dvouletý zákaz činnosti. Po pozitivním výsledku kontrolního testu vzorku B to agentuře AP potvrdil nejmenovaný malajsijský sportovní funkcionář.

Badmintonista Lee Chong Wei
zdroj: AP autor: Matt Dunham

Média o dopingovém případu trojnásobného vicemistra světa a jedné z největších badmintonových hvězd poslední dekády psala už na konci října, národní svaz ale odmítl zveřejnit jméno. Lee Chong Wei byl na srpnovém mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro, po vítězném semifinále pozitivně testován na dexametazon.

Lee v reakci uvedl, že látka se do jeho těla dostala 18. července z injekce při léčbě zranění stehna. Označil za záhadu, že se v jeho těle objevila ještě o měsíc později. "Nikdy jsem nepodváděl a nespoléhal na zakázané látky. Věřím v to, že úspěch zajistí tvrdá práce a snaha," dodal.

Dvaatřicetiletý Lee patří v Malajsii ke sportovním ikonám. Vedle tří stříbrných medailí z MS byl dvakrát druhý také na olympijských hrách, v Pekingu i v Londýně podlehl ve finále čínské hvězdě Lin Tanovi.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy