Následuje
MS 2020 Itálie

Neděle bez medaile. Karlovský s Jáněm dojeli v Seu čtvrtí

Seu d'Urgell (Španělsko) - Čeští vodní slalomáři ve čtvrtém závodu Světového poháru ve španělském Seu nenavázali na sobotní stříbro kanoistky Kateřiny Hoškové. Nejblíže stupňům vítězů byli deblkanoisté Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, kterým na čtvrtém místě chybělo k medaili 1,52 sekundy. Jejich kolegové Jonáš Kašpar a Marek Šindler byli šestí.

Ondřej Karlovský a Jakub Jáně
zdroj: Getty Images

Karlovský s Jáněm si v úvodním dílu SP v Praze připsali druhé místo a poprvé v kariéře se postavili na stupně vítězů. Formu potvrdili i v dalším průběhu sezony, ale stejně jako v minulém závodu v Liptovském Mikuláši skončil těsně pod pódiem. Kašpar se Šindlerem mají letos na kontě třetí místo z Prahy a vítězství v Krakově, dnes byli potřetí v sezoně ve finále.

Jáně i Karlovský, jenž byl před závodem týden nemocný, měli z umístění radost. "Je to super výsledek," uvedli deblkanoisté. "Sice je to už letos podruhé, ale nemůžeme si všechny náboje vystřílet už teď, to nejlepší si šetříme na mistrovství světa," řekl háček Karlovský směrem k šampionátu v Londýně v polovině září.

V boji o medaile mezi kajakářkami měla česká výprava Kateřinu Kudějovou, která ze semifinále postoupila jako šestá po čisté jízdě. Ve finále však obdržela dvě trestné sekundy a obsadila deváté místo.

O pouhé dvě setiny nepostoupila do finále dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová. Sedmačtyřicetiletá kajakářka se do Světového poháru vrátila po zranění ramene, které léčila od úvodního dílu seriálu v Praze, a skončila jedenáctá.

Výsledky závodu SP ve vodním slalomu v Seu d'Urgell

Muži: C2: 1. Klauss, Péché 100,79 (0), 2. Labarelle, Peschier (všichni Fr.) -0,28 (0), 3. Florence, Hounslow (Brit.) -0,67 (0), 4. Karlovský, J. Jáně -2,19 (0), ...6. Kašpar, Šindler -2,52 (0), v semifinále 11. Koplík, Vrzáň (všichni ČR).

Ženy: K1: 1. Kuhnleová (Rak.) 97,33 (0), 2. Chourrautová -1,60 (0), 3. Martínezová (obě Šp.) -2,23 (0), ...9. Kudějová -7,73 (2), v semifinále 11. Š. Hilgertová (obě ČR).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy