World Athletics Continental Tour Gold 2024

Navrátil se na závěr skokanské série předvedl druhým místem v Chile

Druhým místem zakončil Světovou sérii v extrémních skocích do vody Michal Navrátil. V chilském Lago Ranco nestačil pouze na Mexičana Jonathana Paredese. Navrátil obsadil v konečném hodnocení osmou příčku.

Navrátil se v Chile vrhl pro druhé místo

V loňském roce český skokan vybojoval ve Světové sérii premiérová prvenství a celkově skončil čtvrtý. Těsně tím zaostal za svým maximem, jímž je třetí místo z roku 2011. Letos se na stupně vítězů prosadil až v Chile.

Velkého úspěchu však dosáhl v červenci na mistrovství světa v Budapešti, kde získal stříbro a postaral se o první českou medaili ze světového šampionátu v plaveckých sportech po 14 letech.

Ve Světové sérii mířil za sedmým celkovým triumfem Brit Gary Hunt, v Chile však pokazil závěrečný skok z 27 metrů a v poslední soutěži sezony skončil až osmý. V konečném pořadí ho Paredes předstihl o deset bodů.

Mezi ženami obhájila celkové prvenství Australanka Rhiannan Ifflandová.