Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Naposledy je nejlépe placeným sportovcem Petr Čech, jeho nástupce poskočí ze 17. pozice

Na pozici nejlépe placeného českého sportovce stále nic nového. Podle magazínu Forbes výsadní postavení obhájil fotbalový brankář Petr Čech. V poslední sezoně své kariéry, kterou ukončil v květnu v dresu londýnského Arsenalu, si vydělal celkově 218 milionů korun. Kdo ho vystřídá? Velmi pravděpodobně Tomáš Satoranský, který momentálně figuruje na sedmnácté příčce.

Petr Čech
zdroj: ČTK/PA/ autor: Darren Staples

V žebříčku, jenž v období od července do června následujícího roku zahrnuje platy sportovců a peníze ze sponzorských smluv, zůstalo pořadí stejné jako loni i na dalších čtyřech místech. Obsadili je hokejisté z NHL v čele s Jakubem Voráčkem, kteří jsou nejčastěji zastoupeným sportovním odvětvím v pořadí Forbesu. Mezi 25 nejlépe placenými Čechy je jich téměř polovina, dvanáct.

Reprezentační kapitán Voráček má ve Philadelphii osmiletý kontrakt na 66 milionů dolarů a v uplynulé sezoně si vydělal 210 milionů korun. Třetí byl vítěz Zlaté hokejky a finalista Stanley Cupu David Pastrňák (180 milionů), čtvrtý jeho spoluhráč z Bostonu David Krejčí (169) a pátý Ondřej Palát z Tampy Bay (154).

Nejlépe placenou ženou a zároveň zástupkyní individuálních sportů byla v minulém období tenistka Karolína Plíšková s příjmem 136 milionů korun. Následují další hokejisté Tomáš Hertl ze San Jose (135) a Martin Hanzal z Dallasu (112,5).

Nováčkem v žebříčku je hráč pokeru Martin Kabrhel, jehož na deváté místo katapultoval celkový příjem 95,5 milionu korun. Desítku uzavírá basketbalista Jan Veselý z Fenerbahce (95), jenž byl v uplynulé sezoně vyhlášen nejlepším hráčem Evropské ligy.

Sedmnáctý je jeho reprezentační kolega Satoranský. Jediný český zástupce NBA v červenci odešel z Washingtonu do Chicaga, kde podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů (673 milionů korun) a stal se tak nejlépe placeným českým sportovcem.

Nejlépe vydělávající čeští sportovci podle magazínu Forbes (v milionech korun):

1. Petr Čech (fotbal, Arsenal) 218,

2. Jakub Voráček (hokej, Philadelphia) 210,

3. David Pastrňák 180,

4. David Krejčí (oba hokej, Boston) 169,

5. Ondřej Palát (hokej, Tampa Bay) 154,

6. Karolína Plíšková (tenis) 136,

7. Tomáš Hertl (hokej, San Jose) 135,

8. Martin Hanzal (hokej, Dallas) 112,5,

9. Martin Kabrhel (poker) 95,5,

10. Jan Veselý (basketbal, Fenerbahce) 95.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články