Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika ČR 2024

Náhradu za Ironmana na Havaji ovládla popáté Ryfová, Blummenfelt ukončil německou nadvládu

Světovými šampiony v dlouhém triatlonu se v náhradním závodě za tradičního Ironmana na Havaji stali Nor Kristian Blummenfelt a Švýcarka Daniela Ryfová. Kvůli pandemii koronaviru bylo dějištěm město St. George v americkém státě Utah. Olympijský vítěz Blummenfelt v něm ukončil šest let trvající vládu německých triatlonistů a stal se prvním norským vítězem, Ryfová vybojovala už pátý triumf v kariéře.

Je nám líto, video expirovalo.
Náhradu za Ironmana na Havaji ovládli Blummenfelt a Ryfová

Osmadvacetiletý Blummenfelt zvládl trať 3,86 km plavání, 180,2 km jízdy na kole a 42,2 km běhu v čase 7:49:16. To je zhruba o dvě minuty lepší výkon, než je předloňský rekord Němce Jana Frodena v obvyklé destinaci v Koně (7:51:13).

Zvítězil s bezmála pětiminutovým náskokem před Kanaďanem Lionelem Sandersem, třetí skončil Braden Currie z Nového Zélandu. Obhájce prvenství a trojnásobný šampion Frodeno ani jeho krajan a vítěz z let 2017 a 2018 Patrick Lange kvůli zranění nestartovali. Němci vládli seznamu vítězů od roku 2014, kdy vyhrál Sebastian Kienle, který tentokrát skončil čtrnáctý.

Čtyřiatřicetiletá Ryfová se vrátila na trůn po předloňské pauze, kdy její sérii čtyř triumfů přerušila Němka Anna Haugová a sama skončila až třináctá. Cílem proběhla v čase 8:34:59, na Havaji drží traťový rekord výkonem 8:26:18 z roku 2018. Zvítězila suverénně, Britka Kat Matthewsová za ní na druhém místě zaostala bezmála o devět minut, třetí byla obhájkyně prvenství Haugová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články