Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Na smlouvu s UFC si musí MMA zápasnice Bledá ještě počkat

Před týdnem si připsala jednoznačné vítězství na body, ke smlouvě s UFC to ale zatím nestačilo. Dvacetiletá česká MMA zápasnice Tereza Bledá si poradila v Las Vegas s Nayarou Maiaovou z Brazílie, ale šéf prestižní organizace Dana White ji neangažoval.

Tereza Bledá
zdroj: ČTK/AP autor: Amy Kaplan

"Jsem velmi šťastná, že jsem vyhrála. Musím ale říct, že jsem ze zápasu opravdu deprimovaná, protože to nebylo to, co jsem očekávala. Chtěla jsem to skončit v prvním kole," uvedla Bledá podle serveru mmafighting.com. V USA si připsala šestou výhru v šestém zápase a udržela neporazitelnost, všechna předešlá vítězství dosáhla na akcích české organizace Oktagon.

Trenér Bledé André Reinders byl s výkonem své svěřenkyně spokojený. "Myslím si, že předvedla skvělý výkon. Totálně přejela brazilskou držitelku černého pásu v BJJ. V podstatě ji k ničemu nepustila, předvedla dominantní výkon od prvního slamu až po závěrečnou snahu o ukončení, které bohužel nevyšlo, protože soupeřka byla velmi zkušená na zemi," uvedl Reinders pro web kaocko.cz.

Důvodem, proč smlouvu nezískala, byl podle něj nízký věk. "Tereza byla v zákulisí velmi zklamaná, Dana White ji potkal a pět minut uklidňoval, že ví, že je skvělá a že jednou bude v UFC. Argumentoval hodně věkem, že je ještě mladá a potřebuje sbírat zkušenosti, což ale Terezu moc neuklidnilo," přiznal Reinders.

V UFC tak jsou i nadále tři Češi – šampion polotěžké váhové kategorie Jiří Procházka, David Dvořák a Lucie Pudilová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články