Následuje
SP Česko

Moderátor České televize Petr Vichnar získal Cenu Oty Pavla

Praha - Sportovní moderátor a dlouholetý komentátor České televize Petr Vichnar byl oceněn Českým olympijským výborem za propagaci sportu a šíření olympijských hodnot. Vichnar převzal Cenu Oty Pavla od předsedy ČOV Jiřího Kejvala.

Komentátor České televize Petr Vichnar
zdroj: ČTK/Fotobanka ČTK/Štěrba Martin

Cena Oty Pavla nese jméno českého sportovního novináře a je udělována Českým olympijským výborem od roku 2009. Petr Vichnar si cenu převzal jako čtvrtý člen sportovní redakce České televize - po Otakaru Černém, Petru Feldsteinovi a Vladimíru Drbohlavovi. 

"Cenu udělujeme na počest Oty Pavla těm nejlepším z nejlepších v oboru sportovní žurnalistky. Lidem s přesahem, kteří si stejně jako Ota sport zamilovali a byli jeho nedílnou součástí. Jsme přesvědčeni, že Petr Vichnar všechny požadavky splňuje," řekl pro ČOV Jiří Kejval.

Moderátor ČT Petr Vichnar převzal Cenu Oty Pavla

Petr Vichnar působí v Československé a posléze České televizi od roku 1978 jako komentátor a moderátor. Za svoji kariéru se podílel na vysílání patnácti olympijských her, nejčastěji komentoval lední hokej a krasobruslení.

V posledních letech se věnuje především alpskému lyžování a moderování Branek, bodů, vteřin. "Sport mi dal práci, radost, odpočinek, splnily se mi všechny sny a ta cena je třešnička na dortu," řekl k ocenění Vichnar. 

Zdroj
olympic.cz, ČT sport

Hlavní zprávy