Studio Time Out

Mistrovství republiky v bleskovém šachu vyhráli Láznička a Woreková

Viktor Láznička a Joanna Woreková se stali v sobotu na turnaji v Praze mistry republiky v bleskovém šachu. Osminásobný vítěz David Navara zklamal. Čerstvý majitel bronzu z téže disciplíny na mistrovství Evropy v Skopji skončil až 19.

Viktor Láznička
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

Láznička prošel patnáctikolovým turnajem bez porážky a připsal si jedenáct výher a čtyři remízy. Zopakoval tak své triumfy z let 2011 a 2016. I další místa obsadili šachisté, jimž se v bleskových partiích s tříminutovým limitem obvykle daří. Druhý skončil Vlastimil Babula a třetí Peter Michalík. Navara utrpěl čtyři porážky a získal jen deset bodů.

Mezi jeho přemožiteli byl i sedmnáctiletý Thai Dai Van Nguyen, hráč vietnamského původu, který je považován za největší talent českého šachu. Dnes obsadil šesté místo. Soutěž žen vyhrála stejně jako před dvěma lety Woreková, přestože dvakrát prohrála. Po 15 kolech měla o bod víc než loňská vítězka Olga Sikorová.