Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Ministryně Valachová otevřela v Praze nové středisko pro sportovce

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová ocenila skoro čtyři desítky sportovců z Vysokoškolského sportovního centra a České asociace univerzitního sportu. Jsou mezi nimi mimo jiné olympionici Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek nebo Lukáš Krpálek. Ministerstvo chce sportovce podporovat taky v budoucnu. I kvůli tomu v centru Prahy vzniklo samostatné resortní středisko sportu.

Je nám líto, video expirovalo.
Ministryně Valachová otevřela nové centrum pro sportovce

Sportovní centrum bude mimo jiné sloužit jako informační středisko pro sportovní kluby. Otevřené ale bude i pro veřejnost - rodiče si tam budou moct vybrat sport pro své děti a dozvědět se o něm víc. "Je to také místo, které bude sloužit v roce 2017 a v dalších letech pro různá setkávání sportovců, besedy o sportu či o zdravém životním stylu," říká Valachová.

Vláda hodlá do oblasti sportu investovat asi 6 miliard korun. Jde o peníze, které mají především zlepšit podmínky sportovců. V dalším roce by to pak mělo být ještě víc. "Sedm a půl miliardy v roce 2018 ve státním rozpočtu je cíl, který chci jako předseda vlády jednoznačně podpořit," prohlásil premiér Bohuslav Sobotka.

Otevření nového centra a plány ministerstva školství si chválí i samotní sportovci - podle nich jde o kroky správným směrem."Česká republika má spoustu výborných sportovců a je potřeba, aby mládež byla vychovávána i nadále," uvedl Lukáš Krpálek. "Jsem rád, že sport v Česku jde tak stupňovitě nahoru," doplnil ho Jiří Prskavec.

Hlavní zprávy