Následuje
MS 2019 Japonsko

Ministryně Valachová otevřela v Praze nové středisko pro sportovce

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová ocenila skoro čtyři desítky sportovců z Vysokoškolského sportovního centra a České asociace univerzitního sportu. Jsou mezi nimi mimo jiné olympionici Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek nebo Lukáš Krpálek. Ministerstvo chce sportovce podporovat taky v budoucnu. I kvůli tomu v centru Prahy vzniklo samostatné resortní středisko sportu.

Ministryně Valachová otevřela nové centrum pro sportovce

Sportovní centrum bude mimo jiné sloužit jako informační středisko pro sportovní kluby. Otevřené ale bude i pro veřejnost - rodiče si tam budou moct vybrat sport pro své děti a dozvědět se o něm víc. "Je to také místo, které bude sloužit v roce 2017 a v dalších letech pro různá setkávání sportovců, besedy o sportu či o zdravém životním stylu," říká Valachová.

Vláda hodlá do oblasti sportu investovat asi 6 miliard korun. Jde o peníze, které mají především zlepšit podmínky sportovců. V dalším roce by to pak mělo být ještě víc. "Sedm a půl miliardy v roce 2018 ve státním rozpočtu je cíl, který chci jako předseda vlády jednoznačně podpořit," prohlásil premiér Bohuslav Sobotka.

Otevření nového centra a plány ministerstva školství si chválí i samotní sportovci - podle nich jde o kroky správným směrem."Česká republika má spoustu výborných sportovců a je potřeba, aby mládež byla vychovávána i nadále," uvedl Lukáš Krpálek. "Jsem rád, že sport v Česku jde tak stupňovitě nahoru," doplnil ho Jiří Prskavec.

Hlavní zprávy