Dohráno MOL Cup

Matějka s Větrovským napodobili starší kolegy, jsou juniorskými mistry světa

Penrith (Austrálie) - Zlaté medaile na juniorském světovém šampionátu vybojovali v australském Penrithu deblkanoisté Michael Matějka, Jan Větrovský. Napodobili tak své starší kolegy z reprezentace Jonáše Kašpara a Marka Šindlera. Ti předtím kralovali kategorii C2 do 23 let. Česká sbírka se dnes díky Matějkovi s Větrovským i vítězným hlídkám rozrostla už na sedm medailí (4-2-1). Týmový závod ovládli kajakáři i kajakářky a vynahradili si zklamání z individuálních startů.

Juniorské MS v Penrithu
zdroj: ČTK/PR autor: Jordán František

Zlatá obhajoba se nepovedla kajakářce Amálii Hilgertové. Neteř dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky doplatila na čtyři doteky branek a skončila sedmá těsně za Sabinou Foltysovou. Tu přitom od druhého místa dělila jen vteřina a půl. Titul juniorské mistryně světa získala Brazilka Ana Satilaová.

Mezi kajakáři skončily šance českých juniorů už v semifinále. Nejblíže postupu do finálové desítky byl Tomáš Rousek, jenž obsadil 12. místo. Zlato si z Austrálie odveze Rakušan Mario Leitner.

Juniorští slalomáři vyjeli na MS tři zlaté medaile

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v Penrithu (Austrálie):

Junioři: K1: 1. Leitner (Rak.) 98,48 (0). C2: 1. Matějka, Větrovský 122,90 (6), ...5. Mrázek, Rousek -63,24 (56), 10. A. Kašpar, Mrůzek -178,97 (162). 3xK1: 1. ČR (Rousek, Šodek, Šupolík) 115,25 (2).

Juniorky: K1: 1. Satilaová (Braz.) 114,48 (2), ...6. Foltysová -8,84 (4), 7. A. Hilgertová -15,20 (8). 3xK1: 1. ČR (Foltysová, Hilgertová, Fišerová) 139,54 (12).