HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Ludík nestačil na světovou dvojku Jörgensena

Jakarta - Milan Ludík nestačil na světovou dvojku Jana Östergaarda Jörgensena a po prohře 18:21, 12:21 skončil na mistrovství světa v Jakartě ve druhém kole. Český debutant na světovém šampionátu bojoval s dánským favoritem 28 minut.

Badminton
zdroj: ČT24

Dvaadvacetiletý Ludík minimálně v prvním setu splnil svůj cíl, kterým bylo potrápit hráče světové extratřídy. Proti Jörgensenovi nastoupil bez respektu a vyrovnaný stav držel do třináctého bodu. Pak se několikrát dotáhl na jediný bod, ale v závěru udělal nevynucené chyby.

Druhý set už tak vyrovnaný nebyl. Z pozice 67. hráče světového žebříčku byl Ludík pod drtivým tlakem, Jörgensen ještě zlepšil hru a od stavu 4:4 už mladému českému reprezentantovi nedal šanci.

Badmintonový šampionát v Indonésii tak pokračuje bez české účasti. Petr Koukal i dvojice Šárka Křížková, Kateřina Tomalová ve čtyřhře vypadli v 1. kole v pondělí.