Volejbalový magazín

Louda předčil i hráče z Asie a opanoval mezinárodní MČR v badmintonu

Mezinárodní mistrovství České republiky v badmintonu v Brně nečekaně vyhrál Jan Louda, který v dramatickém finále porazil 82. hráče světa Tze Yonga z Malajsie 2:1 na sety a poprvé ovládl turnaj kategorie International Series. Titul mezi ženami získala Putri Kusuma Wardaniová z Indonésie. Akce s názvem Li-Ning Czech Open se zúčastnilo více než 300 hráčů z 37 zemí světa.

Jan Louda
zdroj: facebook.com/Czech Badminton Open

Dvaadvacetiletý Louda si v semifinále hladce poradil s turnajovou osmičkou Sirilem Vermou z Indie. Ve finále sice ztratil první set, ale poté vyrovnal a v rozhodující sadě prokázal pevnější nervy a vyhrál 27:25.

Jan Louda ovládl badmintonový Czech Open

"Ani už nevím, jak se mi to podařilo dotáhnout. Některé výměny byly až bláznivé, odvracel jsem dva nebo tři mečboly. Snažil jsem se hru kontrolovat, zbytečně neriskovat. Na konci to byly úžasné emoce, jen jsem seděl a řval," popsal Louda. "Určitě to je jeden z mých největších úspěchů v kariéře, možná ten největší," dodala aktuální česká jednička.

"Jsem moc rád, že Honza na mě navázal. Vidíme v něm je velký potenciál a právě on může usilovat o účast na olympijských hrách v Paříži. V Brně si dokázal, že může porážet asijské hráče," řekl předseda badmintonového svazu Petr Koukal, který turnaj vyhrál před 12 lety.

Czech Badminton Open, mezinárodní mistrovství ČR (dotace 5000 dolarů) - finále:

Muži:
Dvouhra:
Louda (ČR) - Tze Yong (6-Malaj.) 2:1 (-16, 16, 25).
Čtyřhra: Hee Yong Kai, Loh Kean Hean (Sing.) - Man Wei Chong, Tee Kai Wun (Malaj.) 2:1 (-13, 15, 15).

Ženy:
Dvouhra: Wardaniová (8-Indon.) - Nurshuhainiová (Malaj.) 2:0 (16, 5).
Čtyřhra: Cheongová, Teohová (Malaj.) - Ganiová, Miantorová (Indon.) 2:1 (15, -16, 17).

Smíšená čtyřhra: Hee Yong Kai, Tan Wei Han (Sing.) - Barinov, Bojarunová (Rus.) 2:0 (18, 12).