Nordic Walking Tour Praha

Legendární Guergiou se rozloučil světovým titulem na krátké trati

Tartu - S bohatou reprezentační kariérou se rozloučil jeden z nejúspěšnějších orientačních běžců historie Thierry Guergiou. A francouzský veterán nemohl skončit lépe - na mistrovství světa v estonském Tartu vyhrál závod na krátké trati.

Guergiou vyhrál na MS v orientačním běhu posedmé krátkou trať

Osmatřicetiletý rodák ze Saint-Étienne ovládal krátkou trať mezi lety 2003 a 2011, kdy získal šest světových titulů v řadě. Pak se přeorientoval na klasickou trať a mistrem světa se stal i ve štafetě. V Tartu ale potvrdil svou dávnou přezdívku "Král krátkých tratí" a ve svém jediném letošním mezinárodním závodě byl nezadržitelný.

Jen Švýcar Hertner se ho na dálku podle mezičasů držel, jenže po jeho chybě na 14. kontrole bylo všechno jasné. Guergiou si doběhl pro vítězství a pro své dohromady 14. zlato z mistrovství světa. Z Čechů byl nejlepší dvanáctý Vojtěch Král a mezi ženami osmá Vendula Horčičková.