Následuje
SP Slovinsko

Ledeckou předčil golfista Molinari. BBC vyhlásila sportovce roku

Nejlepším sportovcem světa za rok 2018 byl podle britské stanice BBC golfista Francesco Molinari. Ital, jenž letos vyhrál British Open a výrazně pomohl týmu Evropy k triumfu v Ryder Cupu, dostal ve čtyřčlenném finále ankety mimo jiné přednost před Ester Ledeckou.

Francesco Molinari
zdroj: Reuters autor: Paul Childs

Třiadvacetiletá Češka se do nominace dostala díky olympijským hrám v Koreji, kde jako první žena získala zlato ve dvou různých sportech. Nejprve senzačně ovládla super-G na lyžích a pak vyhrála paralelní obří slalom na snowboardu.

Neuspěli ani gymnastka Simone Bilesová nebo boxer Oleksandr Usyk. Američanka letos získala na mistrovství světa sportovních gymnastek čtyři zlaté medaile, Ukrajinec získal v polotěžké váze tituly WBC, WBA a IBF.

Molinari je podle BBC sportovcem roku

Britskou sportovní osobností byl zvolen cyklista Geraint Thomas. Dvaatřicetiletý vítěz Tour de France vyhrál anketu v konkurenci mistra světa formule 1 Lewise Hamiltona a fotbalisty Harryho Kanea.

Trenérem roku se stal kouč anglické fotbalové reprezentace Gareth Southgate, cenu za celoživotní výkony získala tenisová legenda Billie Jean Kingová.

BBC vyhlašuje anketu od roku 1960 a dosud ji žádný český sportovec nevyhrál. Letos poprvé britská stanice umožnila hlasovat i lidem mimo Velkou Británii. Loni zvítězil už počtvrté švýcarský tenista Roger Federer, o rok dříve právě jedna z nominovaných Bilesová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy