Následuje
Panorama

Ledeckou předčil golfista Molinari. BBC vyhlásila sportovce roku

Nejlepším sportovcem světa za rok 2018 byl podle britské stanice BBC golfista Francesco Molinari. Ital, jenž letos vyhrál British Open a výrazně pomohl týmu Evropy k triumfu v Ryder Cupu, dostal ve čtyřčlenném finále ankety mimo jiné přednost před Ester Ledeckou.

Francesco Molinari
zdroj: Reuters autor: Paul Childs

Třiadvacetiletá Češka se do nominace dostala díky olympijským hrám v Koreji, kde jako první žena získala zlato ve dvou různých sportech. Nejprve senzačně ovládla super-G na lyžích a pak vyhrála paralelní obří slalom na snowboardu.

Neuspěli ani gymnastka Simone Bilesová nebo boxer Oleksandr Usyk. Američanka letos získala na mistrovství světa sportovních gymnastek čtyři zlaté medaile, Ukrajinec získal v polotěžké váze tituly WBC, WBA a IBF.

Molinari je podle BBC sportovcem roku

Britskou sportovní osobností byl zvolen cyklista Geraint Thomas. Dvaatřicetiletý vítěz Tour de France vyhrál anketu v konkurenci mistra světa formule 1 Lewise Hamiltona a fotbalisty Harryho Kanea.

Trenérem roku se stal kouč anglické fotbalové reprezentace Gareth Southgate, cenu za celoživotní výkony získala tenisová legenda Billie Jean Kingová.

BBC vyhlašuje anketu od roku 1960 a dosud ji žádný český sportovec nevyhrál. Letos poprvé britská stanice umožnila hlasovat i lidem mimo Velkou Británii. Loni zvítězil už počtvrté švýcarský tenista Roger Federer, o rok dříve právě jedna z nominovaných Bilesová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy