Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Expedice Ob 81

LeBron James a Serena Williamsová jsou podle agentury AP sportovci desetiletí

Hlasy sportovních novinářů v anketě americké agentury Associated Press určily sportovce desetiletí. Jsou jimi basketbalista LeBron James a tenistka Serena Williamsová. Hvězda NBA vyhrála s velkým náskokem před quarterbackem Tomem Bradym, hvězdou ligy amerického fotbalu NFL, a jamajským sprinterem Usainem Boltem. Williamsová předstihla další Američanky gymnastku Simone Bilesovou, aktuální sportovkyni roku, a plavkyni Katie Ledeckou.

LeBron James v dresu LA Lakers
zdroj: AP autor: Ringo H.W. Chiu

Hned za pomyslnými stupni vítězů se umístili argentinský fotbalový útočník Lionel Messi a americký plavec Michael Phelps, respektive lyžařky Lindsey Vonnová a Mikaela Shiffrinová.

James, který dnes slaví 35. narozeniny, v hodnoceném období počínaje rokem 2010 třikrát vyhrál NBA, pokaždé byl zároveň vyhlášen nejužitečnějším účastníkem finále. K tomu přidal i tři ocenění MVP pro nejlepšího hráče ligy a podruhé se stal olympijským vítězem. Bývalý hráč Clevelandu a Miami, v jejichž barvách hrál od roku 2011 osmkrát za sebou finále NBA, hájí nyní druhým rokem barvy Los Angeles Lakers, s kterými vede Západní konferenci.

Je nám líto, video expirovalo.
Serena Williamsová se na Hopmanově poháru vrátila na kurt

Osmatřicetiletá bývalá světová jednička Williamsová v uplynulé dekádě vyhrála 12 grandslamových trofejí z celkových 23, na olympijských hrách v Londýně 2012 ovládla dvouhru a společně se sestrou Venus už potřetí čtyřhru. Mimo jiné také získala tři z celkových pěti ocenění pro sportovkyni roku podle AP.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy