Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rallysprint XV. Lak Racing Rallye Plzeň

Lavrov: Překvapilo mě, že vztáhli ruku na olympijské ideály

Moskva - Rozhodnutí sportovního arbitrážního soudu je pro ruský sport nepříjemné, je to špatná zpráva. V Moskvě to řekl kremelský mluvčí Dmitrij Peskov v reakci na verdikt CAS, který ruským atletům zakazuje účast na srpnové olympiádě v Riu de Janeiro. Rozhodnutí kritizoval i ministr zahraničí Sergej Lavrov, který za hlavní chybu považuje dělení sportovců podle příslušnosti k jednotlivým státům.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov
zdroj: ČTK/AP autor: Brendan Smialowski

Situace ruského sportu je podle Peskova o to horší, že rozhodnutí padlo jen dva týdny před zahájením olympijských her. "Právní nástroje pro obranu práv našich sportovců jsou teď dost omezené," řekl mluvčí. Podle ruského ministra zahraničí Lavrova je "dělení olympijských sportovců podle příslušnosti k jednotlivým zemím" velká chyba.

"Překvapilo mě, že vztáhli ruku na olympijské ideály. Olympijská charta nedělí sportovce podle zemí nebo národností. CAS se snaží dělit sportovce podle příslušnosti k té či oné státní struktuře, což je velká chyba," konstatoval ruský ministr.

Moskevský rozhlas dnes oznámil, že matky ruských sportovců, jichž se verdikt dotkl, napsaly otevřený dopis s výzvou ke zjednání spravedlnosti. "Jen několik dnů před olympiádou kdosi zavřel našim dětem dveře ke snu jejich života, k němuž kráčeli dlouhá léta. I člověk bez srdce by se ustrnul," citoval rozhlas z dopisu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy