Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Expedice Ob 81

Kubala a Beneš chtějí v Praze navázat na výkon z Polska

Praha - Nejlepší česká beachvolejbalová dvojice Petr Beneš a Přemysl Kubala by chtěla na pražském turnaji Světového okruhu zopakovat výkon z Polska, kde v květnu obsadila sedmé místo a vyrovnala svůj nejlepší společný výsledek. Do štvanické hlavní soutěže vstoupí ve čtvrtek a pomoci jim může i pozice devátého nasazeného páru, podle Beneše to však nějakou podstatnou výhodu nepředstavuje. "Tak vysoké nasazení je příjemné, je to díky tomu, že jsme domácí, ale stejně rozhodne momentální výkonnost. V Myslowicích jsme skončili sedmí, i když jsme byli nasazení jako číslo 28," prohlásil Beneš.

Je mu 35 let, Kubala je ještě o rok starší. Ve světové špičce však taková čísla rozhodně nejsou výjimkou. "Beach je spíš vytrvalostní záležitost, přirovnal bych to třeba k lyžařským závodům na 50 kilometrů, kde se taky prosazují starší a zkušenější běžci. Jde o to vydržet i tři nebo čtyři zápasy za den," řekl Beneš. 

Na turnaji v Polsku porazili i olympijského vítěze Emanuela z Brazílie, což jen potvrdilo vyrovnanost širší špičky. "V koncovkách pak už rozhoduje především hlava. Důležité je soustředit se na příští míč bez ohledu na to, jaké je skóre," poznamenal Beneš. Ani sedmé místo na elitním okruhu nemusí být jejich maximem, výš by chtěli zaútočit třeba právě v Praze. "Musíme to prostě zkoušet. Pořád atakovat přední příčky, a když budeme pravidelně v šestnáctce nebo v desítce, tak třeba jeden turnaj uletí," podotkl český reprezentant.


I soupeři už s nimi počítají. Slavný Brazilec Emanuel hrál letos už čtyřikrát v semifinále, v Myslowicích se však do něj musel po porážce s Čechy prokousat z oprav. "Hráli tam velmi dobře, v třetím setu byli nesmírně soustředění. Jejich velkou výhodou je, že spolu hrají už dlouho a je taky vidět, jací to jsou dobří parťáci, jak spolu drží. Pořád se povzbuzují," ocenil Kubalu s Benešem olympijský vítěz z Atén, který letos hraje s novým spoluhráčem Alisonem.

Na pražském písku se objeví i největší současné hvězdy. Přijeli mistři světa Julius Brink a Jonas Reckermann z Německa i olympijští vítězové z Pekingu Todd Rogers a Phil Dalhausser z USA. Shodli se, že současná špička je mnohem širší. "Rozhodně to nejsou jen souboje s Američany a Brazilci. V Moskvě teď vyhráli Číňani," připomněl Reckermann nečekaný pondělní triumf dvojice Wu Pcheng-ken, Sü Lin-jin.

Volejbalisté Lébl a Pavlas do hlavní soutěže nepostoupili

Jaroslavu Pavlasovi s Martinem Léblem chyběl jen krůček k postupu do hlavní soutěže. Pavlas s Léblem prošli až do závěrečného kvalifikačního kola, třebaže byli mezi 64 týmy nasazeni až jako dvaapadesátí. Postupně vyřadili rakouskou dvojici Hupfer, Schroffenegger, pak jejich krajany Wutzla s Leebem a v rozhodujícím duelu vedli nad Rusy 1:0 na sety. Pak ale protivníci, kteří předtím vyřadili i Davida Kufu s Jindřichem Weissem, stav otočili. Další tři české dvojice prohrály hned v prvním kole.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy