Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Krpálka opět čeká nejtěžší možný soupeř, stosedmdesátikilový Natea

Varšava – Ve světě juda není těžšího bojovníka než Rumuna Daniela Nateu. A právě více než stosedmdesátikilový pořízek bude soupeřem Lukáše Krpálka na mistrovství Evropy ve Varšavě. Oba už se potkali na únorovém Grand Prix v Düsseldorfu, kde triumfoval český judista. Tentokrát se potkají v osmifinále.

Judista Lukáš Krpálek
zdroj: ČTK/AP autor: Martin Gregor

Olympijský vítěz z Ria však musí nejprve v prvním kole projít přes Estonce Juhana Mettise, který na posledním šampionátu skončil sedmý. "Pokud se Lukáš bude prát tak, jak má, tak by mu Estonec neměl dělat problém. Ten je papírově slabý," řekl reprezentační trenér Petr Lacina.

Jenže v osmifinále už na Krpálka číhá světová čtyřka a obhájce bronzu Natea. Ten se však v tomto roce zatím nedostal do formy a prohrál oba dosavadní zápasy. Nejprve na Grand Slamu v Paříži a následně v Düsseldorfu, kde nestačil právě na Krpálka, pro kterého tehdy šlo o premiérový start po přestupu do nejtěžší váhové kategorie.

Je nám líto, video expirovalo.
Na ME v judu pomáhají Češi s bohatými zkušenostmi

Český reprezentant si proti o 60 kilogramů těžšímu soupeři počínal velmi dobře takticky. Unavil ho, následně povalil a udržel na zemi. "Pral se přesně tak, jak má. Pokud takový výkon zopakuje, tak by měl přes něj postoupit," věří Lacina.

"Jediné nebezpečí je, aby ho Natea na něčem nenachytal. Jinak ho nemůže vůbec stíhat. Já být Nateou, tak bych se bál. Taktika bude se s ním nepřetahovat a nesmí Lukáš udělat chybu a nenechat se zavalit. Věřím, že to bude dobré," dodal Lacina.

V případném čtvrtfinále by Krpálek zřejmě narazil na dvaadvacetiletého Gruzínce Gurama Tušišviliho, dvojnásobného juniorského mistra Evropy, který vyhrál březnový Grand Slam v Baku.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy