Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS ve vodním slalomu v Praze

Krpálek titul neobhájil, skončil až pátý

Astana - Judista Lukáš Krpálek skončil na mistrovství světa bez medaile, což se mu na světovém šampionátu stalo poprvé od roku 2010. Obhájce titulu ve váze do 100 kg se v Astaně od úvodních kol trápil, přesto došel do semifinále. V něm nestačil na Němce Karla-Richarda Freye a v následném boji o bronz podlehl jeho krajanovi Dimitrimu Petersovi. Za páté místo si připíše do žebříčku 180 bodů.

Lukáš Krpálek
zdroj: ČTK autor: Taneček David

"Ve všech zápasech jsem dělal hrozné chyby. Pro mě to byl hrozný den a doufám, že už takový dlouho nezažiju. Teď si dám pauzu a doufám, že se vrátím s lepší formou a chutí," prohlásil Krpálek.

Čtyřiadvacetiletý Krpálek byl jako obhájce titulu pod velkým tlakem. A už v prvním kole měl namále, když neoblíbeného Ukrajince Artěma Blošenka udolal až v prodloužení na šido. "Věděl jsem, že to bude hrozně těžké, ale až takhle, to jsem nečekal. Byl jsem tak zničený, že jsem málem i zvracel. Bylo mi fakt strašně," popsal Krpálek. "Celkově se hrozně trápím," dodal.

I v duelu dvou posledních mistrů světa s Ázerbájdžáncem Elkhanem Mammadovem, kterého letos porazil už potřetí, prohrával na juko, ale soupeře pak zatlačil, hodil ho na wazari a následně udržel na zemi.

Protrápil se i soubojem s Belgičanem Tomou Nikiforovem. Vedl sice na dvě juka, ale následně si nepohlídal chvat soupeře. Rozhodčí ho ale ocenili jen jako juko a Krpálek už výhru udržel. "Nikiforov dělá nádherné chvaty, taky jsem mu pěkně upadl a můžu být rád, že to bylo jen juko. Spadl jsem z výšky na bok a narazil jsem si lopatku. Dost to bolí, ale snad to nebude nic hrozného," dodal.

Po dvouhodinovém odpočinku zahájil odpolední program s Freyem, kterého v předchozích čtyřech soubojích porazil. Tentokrát se mu však nedařilo dostat soupeře pod tlak, naopak se hlavně bránil a půl minuty před koncem Frey předvedl vydařený chvat na ippon.

Prohru nenapravil ani v boji o bronz, kde znovu chyboval a Peters ho hodil. Sudí nejprve ukázal wazari, ovšem rozhodnutí bylo ihned změněno na ippon a Peters se mohl radovat z bronzu stejně jako na olympijských hrách v Londýně.

V kategorii nad 100 kilogramů skončil Michal Horák v osmifinále na děleném devátém místě. V prvním zápase udržel Mexičana José Cuevase, ovšem poté nestačil na mistra Evropy Adama Okruašviliho, který měl výraznou váhovou převahu a tu zúročil.

"Dřív se mi zdál ještě větší, teď už je to lepší, ale pořád je to hrozná váha na ruce. On ji umí využít. Zvednout se nedá, spíš povalit. On si na to ale dává pozor, jde opatrně a těží z chyb. A tu já udělal," přiznal Horák. "Chtěl jsem obhájit minimálně deváté místo, to se povedlo, takže částečná spokojenost. I s Okruašvilim jsem se popral celkem dobře. Na mě to bylo slušné," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK, Radiožurnál

Hlavní zprávy