Následuje
Panorama

Krpálek pošesté za sebou vyhrál anketu o nejlepšího judistu

Praha - Lukáš Krpálek podle očekávání vyhrál pošesté za sebou hlasování odborníků o nejlepšího českého judistu. Letošní mistr Evropy anketě vládne od roku 2008. Druhý skončil Alexandr Jurečka, třetí byl Pavel Petřikov. Výsledy byly vyhlášeny v pražské hale Folimanka v rámci finále extraligy družstev.

Lukáš Krpálek
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

O triumfu hvězdy USK Praha nebylo nejmenších pochyb. Krpálek v srpnu na světovém šampionátu získal ve váze do 100 kilogramů bronz, vyhrál evropské mistrovství a přidal i dva triumfy na univerziádě a také prvenství na únorovém prestižním Grand Slamu v Paříži. Na první místo Krpálka letos dalo všech čtyřicet hlasujících expertů,

Třiadvacetiletý reprezentant navíc převzal šek na 400 tisíc korun za dosažené letošní výsledky. "Byl to neskutečný rok, můj nejlepší v kariéře. Jenom doufám, že příští sezona bude alespoň podobná té uplynulé. Někdy si říkám, že snad není ani možné, co se mi letos povedlo. Něco takového jsem zkrátka nečekal," řekl Krpálek.

Jihlavský rodák je s více než měsíčním odstupem šťastný také za bronz ze světového šampionátu, byť těsně po turnaji litoval promarněné šance na celkový triumf. "Musím říct, že si té medaili vážím čím dál víc. V Brazílii jsem nebyl v optimální formě, navíc jsem měl nějaké zdravotní potíže a hodně jsem si to musel vydřít. Ale ta obhajoba stála za to," připomněl Krpálek svůj bronz z MS v Paříži před dvěma lety.

Motorem je zlato z MS a olympijská medaile

Věří, že v něm ještě dřímá prostor na zlepšení. Do další práce ho žene právě vidina zlata z mistrovství světa a také olympijský medailový sen. "Já pořád věřím, že ten letošní rok jednou ještě překonám. Ale musel by to být právě úspěch na olympiádě nebo vítězství na mistrovství světa. Nebo tam být aspoň ve finále. To předbíhám, za takovým snem stojí hodně dřiny. Hlavní je, abych zůstal zdravý. Pak to už všechno nějak dopadne," uvedl Krpálek.

Fenomenální judista zvažuje, že v listopadu vyrazí na asijské turné. Nejdříve chce absolvovat tréninkový kemp v Japonsku, pak v Tokiu zasáhnout do Grand Slamu a na zpáteční cestě se ještě zastavit na Grand Prix v Jižní Koreji. "Ale bral bych to spíš vyloženě tréninkově. Jde o to, abych se postupně začal chystat na novou sezonu," plánoval Krpálek.

Výsledky ankety Judista roku 2013

1. Lukáš Krpálek (USK Praha),

2. Alexandr Jurečka (JC Havířov),

3. Pavel Petřikov (JC Hradec Králové),

4. Michal Horák (USK Praha),

5. Jakub Ječmínek (USK Praha),

6. Jaromír Ježek (Sokol Vršovice).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy