Následuje
Evropská liga UEFA

Krpálek pokračuje v úspěších v judistickém SP

Miami – Český judista Lukáš Krpálek porazil ve finále světového poháru v Miami ve váze do 100 kilogramů úřadujícího evropského šampiona Amela Mekiče z Bosny a Hercegoviny a připsal si tak už čtvrtý turnajový triumf v seriálu ve své začínající seniorské kariéře. Rozhodujícího vítězství dosáhl po druhém wazari před časovým limitem. Pavel Petřikov (do 60 kg) i Lucie Chytrá (do 52 kg) obsadili pátá místa, bronzový medailista z letošního mistrovství Evropy Jaromír Ježek (do 73 kg) skončil sedmý.

Dvojnásobný juniorský mistr světa z USK Praha Lukáš Krpálek si poradil s Mekičem podruhé za sebou. V červnu při svém vítězném tažení na SP v Bukurešti jej zdolal ve třetím kole, tentokrát se oba favorité utkali v boji o zlato. Krpálek předvedl dvě povedené techniky ohodnocené za wazari a po druhé byl duel předčasně ukončen.

"Dnes se mi ho podařilo porazit ještě lépe než v Bukurešti. Stačila mi minuta a půl a už jsem mohl oslavovat další zlatou medaili a připsané body v olympijské kvalifikaci," uvedl Krpálek na svém webu.

Český reprezentant se ve Spojených státech prezentoval ve výborné formě. Ve skupině zdolal Mexičana Sergia Garcíu a v semifinále Josého Boissarda z Dominikánské republiky shodně na ipon. Všechny své duely tak ukončil před časovým limitem. "Los byl příznivý a první kolo jsem měl volné. Nad Mexičanem jsem vyhrál už za dvě minuty - prostě parádní zápas. V dalším kole jsem šel s judistou z Dominikánské republiky, kterého jsem také porazil už kolem druhé minuty. Dnes se mi velice zadařilo," radoval se český judista.

V Americe čeští judisté zůstanou a budou se připravovat na další světový pohár v Salvadoru. Na konci srpna je čeká vrchol sezony, mistrovství světa v Paříži.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy