Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Krpálek bude na MS bojovat o medaile, zranil si však záda

Rio de Janeiro – Již jen krok chybí judistovi Lukáši Krpálkovi k tomu, aby měl na mistrovství světa v Brazílii jistou medaili. Dvaadvacetiletý Čech se totiž po třech výhrách dostal do semifinále kategorie do 100 kg a v boji o finálovou účast ho čeká ve velkém šlágru Henk Grol z Nizozemska, s nímž svedl úspěšnou bitvu o zlato na dubnovém ME v Budapešti.

Lukáš Krpálek a Jorge Fonseca z Portugalska
zdroj: ČTK autor: Martin Gregor

Krpálek však bude v rozhodujících duelech limitován. Výhry nad Maximem Rakovem z Kazachstánu, Portugalcem Jorgem Fonsecou a Ramziddinem Sajidovem z Uzbekistánu vykoupil poraněním zad. A před klíčovou fází turnaje se v jeho tváři zračily obavy.

"Záda jsem si natáhl už ve druhém zápase s Portugalcem. Skřípl jsem si bok a jen doufám, že to vydrží. Už jsem si pro jistotu vzal prášek na bolest, snad to nějak půjde. Ale stoprocentní to není, trochu se bojím chodit do některých chvatů," řekl Krpálek, který před turnajem laboroval s pochroumaným loktem.

Krpálek netajil, že zatím na tatami postrádá obvyklou lehkost. Duely s Rakovem a Fonsecou rozhodl v boji na zemi na ipon před vypršením časového limitu, vyrovnaný duel se Sajidovem rozhodl v jeho prospěch větší počet trestů za pasivitu pro uzbeckého reprezentanta. "Zatím to je takové oddřené, není to jako na mistrovství Evropy, kde mně chvaty šly samy. Loket mě limituje v tom, že se bojím jít do chvatu osoto-gari. Budu se s tím ale muset nějak vypořádat," uvedl Krpálek.

Semifinále nabídne jeho duel s Grolem. Zápasy jsou kvůli vzájemné velké rivalitě vždy očekávanou záležitostí a nizozemský šampion se dnes pokusí Krpálkovi oplatit prohru z dubnového finále ME.

Loni na olympiádě v Londýně se radoval Grol, vicemistr světa z roku 2010 a loňský bronzový medailista z OH. "Pro mě to teď bude daleko horší zápas než na Evropě. Nejsem fit, ale dám do toho všechno," řekl Krpálek.

Další český zástupce ve váze do 100 kg Michal Horák vypadl v prvním kole s domácím favoritem Lucianem Correou. Světový šampion z roku 2007 zvítězil na ipon. Horák, který byl dvakrát trestaný za pasivitu, v závěru zkusil překvapit, ale Correa dokázal kontrovat a Horáka zdařilým chvatem povalil na záda.

"Dělal mi problémy úchop, v tom byl on lepší a nemohl jsem se k němu moc dostat. Neviděl jsem možnost, jak nastoupit. Navíc ho hnali diváci, bylo to těžké. Ale na mistrovství světa se už ze soupeřů moc vybrat nedá," uvedl Horák.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy