Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Krištofič nečekaně knokautoval Vémolu, který padl k zemi v prvním kole

Rozlučka s O2 arenou mu nevyšla. Přední český MMA zápasník Karlos Vémola si v pražské areně připsal druhou porážku v letošním roce, poté co jej nečekaně hned v prvním kole knokautoval Slovák Samuel Krištofič. V hlavním zápase akce Oktagon 51 porazil Srb Bojan Veličkovič před limitem Andrease Michailidise z Řecka, ovládl projekt Tipsport gamechanger a získal prémii 300 000 eur (7,4 milionu korun).

Karlos Vémola s týmem
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

Pás prozatímního šampiona organizace ve střední váhové kategorii získal Piotr Wawrzyniak z Polska, který jako náhradník za zraněného Patrika Kincla porazil na body Slováka Vlasta Čepa.

Vémola se netradičně představil již ve třetím zápase od konce, a přestože byl u sázkových kanceláří velkým favoritem, proti Krištofičovi neuspěl. Nepodařilo se mu přenést boj na zem, kde je nejsilnější, a v boxerské přestřelce utrpěl v čase 1:48 tvrdé k.o., po kterém mu museli přímo v oktagonu pomáhat i lékaři. V květnu Vémolu porazil v titulovém zápase i Kincl.

"Každé vítězství je sladké a tím, že Karlos je legenda MMA scény v Česku i na Slovensku, tak vítězství určitě chutná," řekl Krištofič s odstupem pár minut po utkání. Po jeho bezprostředním konci jej přemohly emoce a dojetím skoro nemohl mluvit.

Čtyřiatřicetiletý Slovák před zápasem tvrdil, že Vémolu knokautuje již v prvním kole, a nakonec se mu to i podařilo. "S týmem jsme si udělali dost podrobnou analýzu, deset týdnů jsme se připravovali, a když něco děláš s přesvědčením, tak o sobě nemůžeš pochybovat. Někdy se stane, že do toho dáš vše a sport a život to zařídí jinak, ale do všeho musíš jít s odhodláním," podotkl Krištofič.

Krištofič prohrál tři z předešlých čtyř zápasů a všeobecně se příliš nevěřilo, že může v Praze uspět. "Je to strašné zadostiučinění, že jsem to nevzdal, i když jsem měl chuť. Po prohře s Bryczekem jsem byl demotivovaný a měl jsem až deprese, teď jsem ale šťastný," dodal slovenský bojovník.

Z dalších domácích bojovníků, kteří se na poslední akci česko-slovenské organizace v kalendářním roce představili, si výhru připsali Daniel Škvor a Radek Roušal. Škvor porazil na body Němce Martina Zawadu, Roušal "vybodoval" Kalluma Parkera z Velké Británie. Magda Šormová a Tomáš Fiala své zápasy prohráli.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články