ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Kovácsová a Iordacheová na ME kralovaly na nářadí

Evropský šampionát ve sportovní gymnastice ovládly Maďarka Zsófia Kovácsová a Rumunka Larisa Iordacheová. Kovácsová ovládla přeskok a bradla, favorizovaná Rumunka pak vyhrála kladinu i prostná a má ještě stříbro z přeskoku.

Zsófia Kovácsová
zdroj: ČTK/ABACA autor: AA/ABACA

Svou sbírku zlatých medailí z ME rozšířila olympijská medailistka z Londýna 2012 Iordacheová na sedm, celkově má z kontinentálního šampionátu 16 cenných kovů.

České gymnastky v sestavě s olympioničkou pro Tokio Anetou Holasovou, jež se nedostala do očekávané formy po prodělaném covidu-19, se do osmičlenných finále neprobojovaly. V sobotu obsadily páté místo v soutěži družstev, kterou po chybách Rumunek vyhrála Ukrajina.

V Mersinu kvůli pandemii koronaviru nestartovaly reprezentantky řady silných států, jako je Rusko, Nizozemsko, Británie, Francie nebo Švýcarsko. K zisku prvních medailí pro své země v historii ME toho využily domácí Turkyně Göksu Üctasová druhým místem na přeskoku či Slovenka Barbora Mokošová, jež byla třetí na bradlech.