Svět motorů

Koudelka byl podruhé za sebou třetí v Grand Prix

Klingenthal (Německo) - Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil podruhé za sebou třetí místo v letní Grand Prix. Sobotní bronzovou příčku z rakouského Hinzenbachu dvaadvacetiletý reprezentant zopakoval dnes v německém Klingenthalu, kde jedenáctidílný seriál vyvrcholil. Na body v závěrečném dílu Grand Prix dosáhl i čtrnáctý Lukáš Hlava, Borek Sedlák na 43. pozici nebodoval.

Roman Koudelka
zdroj: ISIFA/EPA autor: Antonio Bat

Koudelka vyhrál nedělní kvalifikaci a formu potvrdil i v obou soutěžních kolech. Za 129 a 131 metrů dostal 251,4 bodu a bezpečně uhájil místo na stupních vítězů před Polákem Piotrem Žylou. "První skok byl výborný. Při druhém jsem se nakulil moc dopředu a pak musel čekat, aby to odletěl. Ale když vám to jde, jde to vždycky. Tady to pro mě platilo stoprocentně," komentoval své skoky Koudelka, jehož letním maximem je druhé místo v Pragelatu před třemi lety.

Moderátor vítal české skokany česky a Koudelkovi hráli před skokem Včelku Máju v německé verzi. "Tady ji hrají vždycky, ale ani jsem to na věži nevnímal," uvedl český skokan. Finále Grand Prix suverénně vyhrál Polák Kamil Stoch, jenž v obou kolech předvedl nejdelší skoky. Druhého Rakušana Gregora Schlierenzauera, vítěze z Hinzenbachu, porazil o málo vídaných 25 bodů. Koudelka byl o další tři body zpět. Ačkoli startoval pouze ve třech závodech letního seriálu, byl Koudelka na 17. místě nejlepším českým skokanem v konečném hodnocení.

Celkové vítězství měl jisté Rakušan Thomas Morgenstern a dnes už nestartoval. Na body v závěrečném dílu Grand Prix dosáhl i čtrnáctý Lukáš Hlava, Borek Sedlák na 43. pozici nebodoval. "Oba skoky byly docela dobrý. Hlavně jsem rád, že se mi podařilo udržet vysoký standard po celé léto a doufám, že si ho přenesu i do zimy. Chce to jen makat dál a vydržet," řekl Hlava. Sezona Světového poháru začíná 26. listopadu tradičně ve finském Kuusamu.