Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rallye Sardinie

Koronavirová krize zhoršila fyzickou kondici. Sokolové přicházejí s projektem Tužme se, národe

Podobně jako Český olympijský výbor chce naši společnost motivovat k pohybu a zdravějšímu životu také Česká obec sokolská. Nejen pro své členy přišla s programem nazvaným "Tužme se, národe!" Jeho součástí jsou čtyři projekty, které míří na všechny věkové kategorie. Sokolové v nich chtějí například využít zázemí svých více než tisíce jednot.

zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Výzva "Tužme se, národe!" je bezprostřední reakcí na nedávnou koronavirovou krizi. Průzkum, který si Sokolové nechali udělat, prokázal, že během nouzového stavu Češi sportovali méně a jejich fyzická kondice se zhoršila. Čtyřicet procent respondentů přiznalo, že se jejich tělesná hmotnost zvýšila.

Hlavním projektem výzvy je program "Se Sokolem do života", který je zaměřený na rozvoj pohybové gramotnosti dětí ve školkách, sokolských jednotách a dalších volnočasových zařízení. Již v minulých měsících byl Sokol aktivní v internetovém prostředí a připravil seriál instruktážních videí, který pokračuje i nadále. Aktivně chce také využít svých 9000 akreditovaných cvičitelů a trenérů.

Je nám líto, video expirovalo.
Sokolové apelují: Tužme se, národe!

"Je prokázáno, že jedna koruna, která je vložená do pravidelného pohybu, do sportování na úrovni velmi dobře motivované zájmové činnosti, se několikanásobně vrátí. Je to nejlepší investice. Vrátí se až trojnásobně zpět na snížení nákladů léčebné péče a hlavně na zvýšení kvality života," uvedl vedoucí lékař Olympu a centra Zdravý život Miloš Matouš. "Sokol je profesionální organizace s vyškolenými odborníky. Není to jako před 40 lety, kdy tam bylo hlavně nadšení," zdůraznil.

Podobnou aktivitu jako Sokol v minulém týdnu představil i Český olympijský výbor. Kampaň "Silnější pro život" má pomoci zvýšit odolnost české populace pro případ podobných pandemií, jako je ta koronavirová. Motivovat k pohybu a zdravějšímu životu má hlavně starší generaci a nesportovce.

"Kampaní na rozhýbání je celá řada. ČOV s námi svůj projekt konzultoval, i když je pravda, že nás trošku zaskočili záběrem, kterému se věnují. Celkově to ale vítáme a snažíme se, abychom se nepřekrývali. Proto my například nejsme aktivní na základních školách, kde jsou oni silní, a naopak se soustředíme na mateřské školy a další portfolio naší činnosti," řekl výkonný ředitel ČOS Marek Tesař. "Olympijský výbor má nástroje na vyvolání téma a my jsme řešení. Je dobré, že téma zvedli," podotkl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy