Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Talent tým Plzeňského kraje - HCB Karviná

Korfbalová reprezentace si na MS splnila cíl. Sedmým místem si zajistila účast na Světových hrách

Na mistrovství světa přijeli s jasným cílem. Obsadit příčky zajišťující účast na Světových hrách. A to se české korfbalové reprezentaci podařilo. Na šampionátu obsadila konečnou sedmou příčku z dvaceti účastníků. V posledním utkání porazila třetí tým loňského mistrovství Evropy Portugalsko 17:16.

Slavící česká korfbalová reprezentace
zdroj: Český Korfbalový svaz

"Přijeli jsme do Durbanu s ambicemi dostat se na Světové hry, což se nám podařilo. Vzhledem ke složení skupin a postupovému pavouku jsme měli velkou šanci bojovat o páté místo, což by pro mě osobně byl splněný cíl. Nicméně zápas se Surinamem nám ukázal, že musíme získat více herních zkušeností, aby se nám nestávaly podobné herní výpadky," zhodnotil šampionát kouč Ivo Kracík.

Čeští korfbalisté zahájili cestu za vysněným postupem druhým místem v základní skupině, kde dokázali porazit Katalánsko 17:14, Nový Zéland 23:11 a podlehli pozdějším světovým šampiónům z Nizozemska 7:23. Do osmifinále pak, díky druhému místu ve skupině, získali přijatelného soupeře v podobě Austrálie, kterou po velmi dobrém výkonu porazili 27:15.

Ve čtvrtfinále Češi narazili na velké favority v podobě Belgie. S tou reprezentanti neměli mnoho šancí na úspěch a podlehli 10:27 stejně jako v následném semifinále ve skupině o konečné 5. - 8. místo, kdy nestačili na Surinam 6:18.

V posledním zápase světového šampionátu, v repríze souboje z posledního MS, dokázali zakončit turnaj skvělým výkonem a obsadit konečné sedmé místo, což je třetí nejlepší výsledek české reprezentace při šesté účasti na MS.

Sedmé místo na světě a pozice čtvrtého evropského týmu znamenala vytouženou kvalifikaci na Světové hry 2021, které se budou konat v severoamerickém Birminghamu, a rovněž na nový euroasijský turnaj, který bude pořádat Čína na konci května 2020 a je určen pro nejlepší 4 reprezentace z Evropy a 4 z Asie – tedy pro dva kontinenty, které aktuálně dominují korfbalovému světu.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články