Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Korfbalisté i podruhé porazili Katalánsko a na mistrovství Evropy skončili sedmí

Čeští korfbalisté si z mistrovství Evropy odvezou sedmé místo. Tým pod vedením trenéra Ivo Kracíka porazil v utkání o umístění stejně jako v základní skupině Katalánsko, tentokrát 16:14.

Je nám líto, video expirovalo.
Korfbalisté porazili Katalánsko i podruhé a skončili sedmí

Ivo Kracík výrazně zamíchal sestavou, když vsadil na souhru mužů z Prostějova do začínající útočné čtveřice a českobudějovických Pešáka a Kortuse do obranné sestavy. Začátek první desetiminutovky vyšel českým korfbalistům výtečně a vedli v osmé minutě již 5:2, ale následně opět začaly přicházet mnohé laciné chyby v podobě zkažených přihrávek a nedůraznosti v obranné činnosti a poločasový výsledek 9:9 značil, že opět půjde o náročný duel.

Vstup do druhé půle Čechům nevyšel a opět darovali jihoevropským hráčům dvoukošové vedení 10:12, ale do konce třetí čtvrtiny stihli vyrovnat na 12:12. Poslední čtvrtina znamenala výrazné zlepšení v podobě českého výkonu a vedení 15:12. Katalánci dokázali sice ještě snížit na 15:14, ale Pavlína Štěpánová utnula katalánské naděje posledním českým košem na ME 2021 a rozhodla o českém

Hlavní zprávy

Nejčtenější články