Následuje
ODM 2020: Hokej

Konečný se utká s Dzinzirukem o titul 30. září v Česku

Praha - Zápas profesionálního boxera Lukáše Konečného o titul mistra světa organizace WBO s Ukrajincem Sergejem Dzinzirukem se definitivně uskuteční v České republice. Podle původních informací se nejdůležitější a nejkvalitnější boxerský zápas v tuzemsku měl konat začátkem září, ale nakonec byl termín posunut na 30. září. Datum zveřejnil prezident boxerské organizace Francisco Valcarcel.

"Jsem rád, že se termín nakonec posunul až na konec září. Mluvilo se o několika možných dnech a 30. je nakonec nejlepší, co mohlo být. Jsem rád za každý den," řekl Konečný. Dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa totiž naposledy boxoval na konci května a vedle času na další přípravu chtěl získat čas i na krátký odpočinek.

Místo, kde se zápas uskuteční, plánují zástupci Konečného, kteří získali právo souboj organizovat, oznámit až v příštích dnech. Mezi kandidátskými městy byly například Ústí nad Labem, Praha nebo Karlovy Vary. Ani v jednom z těchto měst se však zřejmě nakonec boxovat nebude.

Momentálně se český boxer připravuje doma v Ústí nad Labem a v Praze. Už příští týden ale pojede do Magdeburku, kde sídlí vedení jeho týmu SES manažera Ulfa Steinfortha. "Do Německa ale jedu jen na zdravotní testy. Pak se budu dál připravovat doma," dodal Konečný, jenž by modelové zápasy s boxery podobného typu, jako je Dzinziruk, měl absolvovat až začátkem září.

Konečného čeká již druhý souboj s Dzinzirukem, v dubnu 2008 s ním zápas o titul mistra světa WBO v Drážďanech prohrál. Podle mnohých odborníků ale Ukrajinec, který rodáka z Brna zřejmě podcenil, vyhrál na body neprávem. Od té doby český boxer snil o odvetě. V květnu WBO jmenovala Konečného Dzinzirukovým oficiálním prvním vyzyvatelem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy