Následuje
ZVVZ USK Praha - Reyer Venezia

Konečný před životním zápasem shazuje a nabírá fyzičku

Ústí nad Labem – Mistr Evropy v lehké střední váze boxer Lukáš Konečný začal přípravu na zápas o profesionálního mistra světa se Sergejem Dzinzirukem. Během necelých tří měsíců musí zapracovat na fyzické kondici a shodit 12 kilogramů. Boxovat se bude na konci září v České republice.

Lukáš Konečný pravidelně trénuje ve svém boxerském centru, nyní ho však čeká nemilosrdná fyzická příprava. Za dvanáct týdnů musí navíc pomocí speciální krabičkové stravy zhubnout šestinu váhy. Na své oblíbené hranolky s tatarkou musí zapomenout. "Není to solené, většinou tam nejsou přílohy. Je to kuřecí, rybí maso, nějaké bílé jogurty, tvarohy…" nastínil svůj jídelníček Konečný.

Asi pět týdnů před zápasem chce začít trénovat se sparingpartnery, kteří jsou Dzinzirukovi podobní. "To znamená otočený gard, vyšší kluci s dlouhýma rukama," přiblížil český boxer.

Konečný bere duel jako odplatu za tři roky starou porážku. "Zároveň vím, že na ten zápas mám. Teď jde o to, jak kvalitně se na zápas připraví, jestli například v prvním zápase něco nepodcenil a podobně," dodal Konečný.

Reakce Lukáše Konečného
Zdroj
ČT24

Hlavní zprávy