Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Konečný musí shazovat více jak kilogram týdně

Brno – Devět kilogramů musí v průběhu šesti týdnů shodit český profesionální boxer Lukáš Konečný, který se 30. září v brněnské hale Rondo střetne v lehké střední váze o titul mistra světa organizace WBO s Ukrajincem Sergejem Dzinzirukem. Jeho váha by se měla pohybovat do 68,95 kilogramu. K dosažení svého cíle má český boxer dvě cesty. Buď snížit hmotnost odstraněním vody z těla, nebo se dostat do váhy na úkor svalové hmoty.

Lukáš Konečný
zdroj: ČTK autor: Igor Šefr

"Myslím si, že už nyní nejsem tlustý. Ztrácet svalovou hmotu se mi nechce. Nebude to legrace," řekl Konečný na dnešní tiskové konferenci v Brně. Starosti s hmotností jsou v případě dvojnásobného bronzového medailisty z amatérského mistrovství světa před zápasy již tradicí. V poslední době mu pomáhá speciálně připravovaná strava od jedné pražské firmy. "Jím jen to, co mi nachystají. Na tréninky to stačí, energeticky jsem v pohodě. Doufám, že kila ze mě spadnou," uvedl boxer.

Lékařské vyšetření ukázalo, že bez tuku má Konečný hmotnost 72,5 kg. Musí se dostat však o další tři kila pod tuto hranici. V minulosti už shazoval i patnáct kilogramů. Ale podotýká, že tenkrát byl tlustý a také mladý. Proto šlo všechno mnohem lépe. "Poslední dobou je pro mě šest kilo to, co v minulosti dvanáct."

Lukáš Konečný k zápasu s Dzinzirukem

"Jsem připravený na to, že tento zápas pro mě bude za málo peněz. Stěžejní je, že budu boxovat v domácím prostředí, kde bych mohl vyhrát. Živím rodinu, ale nezblázním se, když nebudu tentokrát tolik zaplacený a vyhraji. Protože potom budou dobře honorovány další zápasy. A výsledek se promítne i do příjmů od sponzorů."

Místo kalorických pochutin pojídá suché kuře nebo rybu, nízkotučné tvarohy, jogurty a zeleninu. I když na dnešní oběd se těšil, neboť na něj čekala krabička s tuňákem a rýží. "Je to moje práce. Proto jí musím všechno podřídit a dva měsíce jíst stravu z krabiček. Čím více se zápas blíží, tím je příprava i shazování váhy ostřejší. Už se těším na to, až budu mít zápas za sebou," přiznal Konečný.

Lukáš Konečný
zdroj: Isifa/LN autor: Tomáš Krist

Nejúspěšnější český profesionální boxer současnosti se s Dzinzirukem utkal už v roce 2008 v Drážďanech, kde duel o titul mistra světa prohrál a cítil křivdu. "Moje porážka byla těsná. Zápas organizovala soupeřova stáj a měl jsem pocit, že rozhodčí Dzinzirukovi nadržovali," vrátil se o tři roky zpět a vysvětlil, proč má velkou motivaci v brněnské odvetě.

"Soustředím se na výhru. Velmi příjemné by bylo, kdyby se to podařilo po k.o. hned v prvním kole. To bych si ušetřil spoustu práce. Pro diváky by bylo zase nejlepší, kdybych vyhrál po k.o. v poslední minutě. Nejreálnější variantou je, že zápas skončí vítězstvím jednoho z nás na body," konstatoval Konečný.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy