SLUNETA Ústí nad Labem - BK KVIS Pardubice

Kocourek a Sekyrová obhájili tituly na Běchovicích

Praha - Mistry republiky v silničním běhu se stejně jako loni stali v tradičním závodu z Běchovic do Prahy Milan Kocourek a Ivana Sekyrová. Absolutním vítězem 115. ročníku v mužské kategorii je Keňan Elisha Kiprotich Sawe, který časem 29:56 porazil druhého Kocourka o devět sekund.

Závod Běchovice - Praha
zdroj: ČT4

"Kdyby to vyšlo o šest vteřin rychleji, tedy pod třicet, byl bych spokojený," uvedl v cíli Kocourek, který loni vyhrál i celkové pořadí. Kontakt se Sawem ztratil okolo šestého kilometru. "Nemohl jsem se ho zaboha udržet. Ještě jsem ho zkoušel dohnat, ale nešlo to," řekl třiadvacetiletý běžec AK Kroměříž. Kocourek porazil o 28 sekund klubového kolegu Jana Kreisingra, držitele tří silničních titulů.

V závodě žen zvítězila podruhé Sekyrová, která před rokem ukončila jedenáctiletou nadvládu Petry Kamínkové. Zatímco loni ji v dramatickém souboji předčila o dvě sekundy, tentokrát vyhrála devětatřicetiletá sokolovská běžkyně před běchovickou rekordmankou o 11 sekund.