MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Knapková skončila bez medaile, v Sydney dojela čtvrtá

Sydney - Skifařka Miroslava Knapková na úvodním podniku světového poháru v Sydney na medaili nedosáhla. Olympijská šampionka z Londýna skončila čtvrtá, souboj o bronz prohrála s Číňankou Tuan Ťing-li. Závod vyhrála zkušená Novozélanďanka Emma Twiggová před domácí hvězdou a úřadující mistryní světa Kim Crowovou.

Mirka Knapková
zdroj: ČT Brno

Třiatřicetiletá Knapková, která v Austrálii už tři týdny trénovala a na pohárovém závodu Sydney startovala jako jedna z mála evropských veslařů, si účast ve finále vybojovala bez větších problémů po druhém místě v rozjížďce a třetí příčce v sobotních opravách.

Čtvrté místo ve finále obsadil o nově složený český dvojskif lehkých vah Monika Nováková, Markéta Pazderková. V konkurenci jen pěti lodí jejich kategorii vyhrály domácí veslařky Hannah Everyová-Hallová, Maia Simmondsová.

Světový pohár bude pokračovat od 20. do 22. června ve francouzském Aiguebelette, závěrečný díl se uskuteční tradičně v Lucernu o tři týdny později.