Dohráno MOL Cup

Klinský vybojoval v superobřím slalomu první českou medaili z univerziády

První českou medaili z letošní univerziády v Krasnojarsku veze sjezdař Tomáš Klinský, který vybojoval stříbro v superobřím slalomu. Dvacetiletý student Dopravní fakulty ČVUT nestačil jen na Švýcara Lukase Zipperta, který byl rychlejší o dvě desetiny sekundy.

Během úvodního medailového dne 29. zimní univerziády byly blízko stupňům vítězů i lyžařky Veronika Čamková a Tereza Nová. Obě dokončily super-G ve shodném čase na čtvrtém místě, od bronzu je dělilo 62 setin. Vítězkou je Jessica Gfrererová z Rakouska.

K favoritům patřil v dnešním závodu ve Funparku Bobrovyj i olympionik Jan Zabystřan, jenž skončil třináctý o 1,19 sekundy za vítězným Zippertem. Ve snowboardcrossu jeli malé finále dva Češi: Kateřina Louthanová skončila celkově pátá a Jakub Žerava osmý.

Univerziáda potrvá do 12. března, mezi třemi tisícovkami sportovců z rekordních 58 zemí je i 83 českých reprezentantů. Z předchozí univerziády v Almaty si Češi přivezli dvě zlaté, dvě stříbrné a pět bronzových medailí.