Klasické trati na ME v orientačním běhu vládli Hubman a Alexanderssonová

Bruntál – Už třetí zlato na mistrovství Evropy v orientačním běhu putuje do Švýcarska. Tentokrát se o to zasloužil v Bruntále v závodě na klasické trati Daniel Humban. Ženskou kategorii ovládla Švédka Tove Alexanderssonová.

Klasické trati na ME v orientačním běhu vládl Hubman a Alexanderssonová

Mezi muži si z Čechů nejlépe počínal Jan Šedivý. Jednatřicetiletý orientační běžec skončil desátý se ztrátou na vítěze 4 minuty a třiatřicet sekund. "Jsem spokojen jen částečně. Pořadí je hodně našlapané. Přece jenom o dvě minuty lépe a byla by to medaile. To by byla jiná radost, takže je to takové rozpačité, ale nemůžu to hodnotit negativně," řekl po závodě.

V ženské kategorii byla nejlepší Češkou Dana Šafka Brožková, jež doběhla osmá se ztrátou šesti minut a sedmi sekund na vítěznou Švédku.

Mistrovství Evropy v orientačním běhu v Bílé Vodě (Jesenicko) - klasická trať:

Muži: 1. Hubmann (Švýc.) 1:36:25, 2. Dähli (Nor.) -1:22, 3. Regborn (Švéd.) -2:08, ...10. Šedivý -4:33, 14. Petržela -6:30, 15. Nykodým (všichni ČR) -7:30.

Ženy: 1. Alexanderssonová (Švéd.) 1:14:20, 2. Nordbergová (Nor.) -41, 3. Mironovová (Rus.) -2:33, ...8. Šafka Brožková -6:07, 22. Knapová -9:33, 33. Indráková (všechny ČR) -13:55.