Následuje
MS 2020 Německo

Kašpar se Šindlerem vybojovali stříbro, Hilgertová skončila čtvrtá

Bratislava – Deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem vybojovali na bratislavském kanále ve finále světového poháru druhé místo za domácími favority bratry Hoschornerovými. Štěpánka Hilgertová dojela mezi kajakářkami čtvrtá.

Jonáš Kašpar a Marek Šindler
zdroj: ČTK autor: Jan Koller

Peter a Pavol Hoschornerové českou dvojici porazili o 1,41 sekundy. Třetí skončili Francouzi Gauthier Klauss a Matthieu Peche, celkoví vítězi SP v této kategorii. Druhý český pár mezi deblkanoisty ve finále Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek zajeli v semifinále třetí nejrychlejší čas, ale ve finále minuli protivodnou branku hned v první části trati a jejich šance na dobré umístění skončila. Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň byli třináctí.

Výbornou formu v posledním závodu před mistrovstvím světa v polovině září v Praze prokázala pětačtyřicetiletá Štěpánka Hilgertová. Sice postoupila do finále těsně o jedinou setinu z posledního desátého místa, ale ve finále zrychlila, nechybovala a skončila nakonec stejně jako na olympijských hrách čtvrtá.

Vyhrála po skvělé a jasně nejrychlejší jízdě vítězka z Londýna Emilie Ferová z Francie, druhá skončila domácí Slovenka Jana Dukátová, která díky tomu vyhrála celkové hodnocení světového poháru. Hilgertovou porazila o 39 setin Němka Jasmin Schornbergová.

Vítězka kvalifikace a další Češka na startu semifinále Kateřina Kudějová svou jízdu nezvládla a skončila šestnáctá, Karolína Galušková neprojela branku a obsadila poslední třicáté místo.

Výsledky finále SP ve vodním slalomu v Bratislavě

C2, muži: 1. Pavol Hoschorner, Peter Hoschorner (SR) 107,98 (0 tr. sekund), 2. Kašpar, Šindler (ČR) -1,41 (0), 3. Klauss, Peche (Fr.) -1,57 (0), ...10. Volf, Štěpánek (ČR) -50,73 (52).

K1, ženy: 1. Ferová (Fr.) 106,54 (0), 2. Dukátová (SR) -3,25 (0), 3. Schornbergová (Něm.) -4,12 (0), 4. Hilgertová (ČR) -4,51 (0).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy