MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Kanoistka Satková skončila devátá na SP ve vodním slalomu

Pau (Francie) - Vodní slalomářka Martina Satková obsadila na Světovém poháru devátou příčku ve vodním slalomu a nenavázala tak na předchozí triumfy ve sjezdu. Šikovná závodnice, která jako první žena v historii vyhrála při jednom závodě klasický sjezd v kajaku i v kanoi, skončila o jednu příčku za další českou závodnicí Terezou Fišerovou.

satková
zdroj: ČT Brno

Satková s Fišerovou byly jedinými zástupkyněmi České republiky v dnešním finálovém programu. Kanoistům ani kajakářům se v semifinále nedařilo.

Vítěz předchozího podniku ve španělském Seu d'Urgell kajakář Vít Přindiš skončil na 14. místě, stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek byl osmnáctý, Lukáš Hilgert o dvě místa za ním a 25. skončil Ondřej Tunka. Nejlepší z kanoistů Michal Jáně, jenž na začátku června vyhrál SP v italské Ivree, skončil na 12. místě. Tomáš Rak byl 15. a Lukáš Rohan obsadil 29. místo.

Závody SP ve vodním slalomu na divoké vodě v Pau (Francie):

Muži:

C1: 1. Slafkovský (SR) 100,43 (0 tr. sekund), 2. Peschier (Fr.) -1,52 (2), 3. Haneda (Jap.) -1,94 (0), ...v semifinále 12. M. Jáně, 15. Rak, 29. Rohan (všichni ČR).

K1: 1. Hernández (Šp.) 93,54 (0), 2. Biazizzo -0,17 (0), 3. Combot (oba Fr.) -0,72 (0), ...v semifinále 14. Přindiš, 18. Hradilek, 20. Hilgert, 25. Tunka (všichni ČR).

Ženy:

C1: 1. Foxová (Austr.) 121,18 (0), 2. Franklinová (Brit.) -0,99 (2), 3. Vilarrublaová (Šp.) -4,26 (6), ...8. Fišerová -17,21 (4), 9. Satková (obě ČR) -18,63 (4).