Magazín EURO 2024

Kanoista Ježek byl v Tacenu druhý

Tacen (Slovinsko) - Kanoista Stanislav Ježek skončil druhý v závodu Světového poháru vodních slalomářů ve slovinském Tacenu. Kajakář Vavřinec Hradilek obsadil na úvod čtyřdílného seriálu, který vyvrcholí v srpnu v Praze, páté místo. Do finále se nedostali Vítězslav Gebas a Tomáš Indruch, kteří se kvůli pomalejší jízdě v semifinále seřadili na 22. a 23. místě. V neděli čeká semifinále a finále kajakářky a deblkanoe, v obou případech se třemi českými loděmi.

Čtyřiatřicetiletý Ježek přišel v dějišti loňského mistrovství světa o vítězství vinou dotyku poslední branky, který ho stál dvousekundovou penalizaci. Jinak bronzový medailista z MS 2006 v Praze zajel suverénně nejrychlejší čas a na prvního Davida Florence z Británie celkově ztratil 39 setin sekundy. Třetí byl Slovák Alexander Slafkovský, jenž stejně jako vítěz předvedl čistou jízdu.

Na jeden "šťouch" doplatil i v tradičně nejnabitější kategorii kajakářů Hradilek, který za třetím Sebastianem Schubertem z Německa zaostal o 1,47 sekundy. Vyhrál předloňský mistr světa Peter Kauzer před dalším domácím závodníkem Jurem Megličem.

Finále K1 uniklo o 39 setin sekundy nečekanému bronzovému medailistovi z nedávného mistrovství Evropy Jiřímu Prskavcovi, jenž byl v semifinále čtrnáctý. Kromě osmnáctiletého talentu nepostoupili ani Luboš Hilgert (21.) a Vít Přindiš (30.).

V neolympijské kategorii kanoistek obsadila Kateřina Hošková páté místo. Vyhrála Australanka Rosalyn Lawrenceová.

Výsledky SP ve vodním slalomu v Tacenu

Muži:

K1: 1. Kauzer 95,48 (0 tr. sekund), 2. Meglič (oba Slovin.) 98,81 (2), 3. Schubert (Něm.) 99,57 (0), ...5. Vavřinec Hradilek 101,04 (2), 14. Prskavec, 21. Hilgert, 30. Přindiš (všichni ČR) všichni vyřazeni v semifinále.

C1: 1. Florence (Brit.) 100,85 (0), 2. Ježek (ČR) 101,24 (2), 3. Slafkovský (SR) 101,48 (0), ...22. Gebas, 23. Indruch (oba ČR) oba vyřazeni v semifinále.

Ženy:

C1: 1. Lawrenceová 126,44 (2), 2. Guineaová (obě Austr.) 126,75 (0), 3. Macová (SR) 138,14 (0), ...5. Hošková (ČR) 139,04 (0).