HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Kanoista Fuksa získal během MČR třetí titul, tentokrát na dvoustovce

Račice – Rychlostní kanoista Martin Fuksa, jedna z medailových nadějí pro blížící se olympijské hry, zkompletoval v Račicích hattrick republikových titulů. Po předchozích triumfech z kilometru a pětistovky opanoval i závod na 200 metrů. S odstupem více než dvou sekund dojel druhý Dan Drahokoupil.

Martin Fuksa
zdroj: ČTK/ABACA autor: ABACA

"Teď jsem v Česku v pozici, kdy chci vyhrávat na všech tratích. Zatím na singlkánoi. Teď ukončím období velkého tréninku a budu lehce odpočívat," řekl webu kanoe.cz Fuksa, který pojede dvoustovku i v průběhu olympijských her v Riu. Mezi kajakáři zvítězil na sprinterské trati další olympionik Filip Šváb, závod kajakářek vyhrála Michaela Fasnerová.

MČR v rychlostní kanoistice v Račicích (Litoměřicko):

200 m:

Muži:

K1: 1. Šváb (USK Praha) 36,226. K2: 1. Seidl, Bišický (USK/Chomutov) 33,951.

C1: 1. Fuksa (Dukla Praha) 40,126. C2: 1. Procházka, Maizner (USK) 41,061.

Ženy:

K1: 1. Fasnerová (Olomouc) 44,866. K2: 1. Matoušková, Fasnerová (Dukla/Olomouc) 41,571.

C1: 1. Ježová (Dukla) 52,716.