Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Kajakář Prskavec dojel na úvod sezony v Penrithu druhý

Penrith - Dvě medaile vybojovali čeští vodní slalomáři při prvních závodech sezony v Austrálii. V rámci soustředění na kvalitně obsazeném podniku na olympijském kanálu v Penrithu obsadil kajakář Jiří Prskavec druhé místo, třetí skončila kajakářka Kateřina Kudějová. Vodní slalomáři tráví zimu v teple, kromě skupiny v Austrálii je řada závodníků nyní na soustředění ve Spojených arabských emirátech.

Je nám líto, video expirovalo.
Kajakář Prskavec byl druhý na Australian Open

Mistr Evropy a vicemistr světa Prskavec prohrál s domácím Lucienem Delfourem, Kudějová nestačila na mistryni světa Jessicu Foxovou a další Australanku Alison Borrowsovou. "Trochu jsem zapracoval na síle a musím říct, že to trošku cítím. V záběru mám větší sílu a celkově si můžu dovolit nové průjezdy. Bohužel jako každý rok se potýkám s lehkou nadváhou, takže se tady v Austrálii snažím hlídat. Ještě budu do sezony muset shodit čtyři kila, abych se uvezl," uvedl Prskavec.

Kudějová přiznala, že se hodně věnovala studiu a dokončení bakalářské práce a trénink šel trochu stranou. "Věřím, že tenhle výpadek z přípravy se mi podaří brzy dohnat. Že na tom nejsem tak špatně, ostatně potvrdily první závody. Mám ještě tři týdny, tak to bude dobré," řekl. Sedmý mezi kanoisty skončil Lukáš Rohan, osmý byl jeho kolega v kategorii Stanislav Ježek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy