Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Kajakář Ježek přišel o medaili v poslední brance, chyboval i Prskavec

Markkleeberg - Kajakář Jiří Prskavec potřetí za sebou mistrovství Evropy ve vodním slalomu nevyhrál, v německém Markkleebergu skončil šestý. Na trati se dopustil jedné chyby při těsném dotyku branky a stálo jej to bronz. Fatální minela v samotném závěru trati odsunula ze stupňů vítězů také kanoistu Stanislava Ježka, nakonec desátého muže finále. Kajakář Vavřinec Hradilek, stříbrný olympijský medailista, vypadl už v semifinále.

Je nám líto, video expirovalo.
Prskavec skončil na ME bez medaile

Dvě medaile přinesly české výpravě alespoň závody hlídek, obě měly stříbrnou hodnotu. Kanoisté nestačili pouze na Slováky, kanoistky podlehly jen Španělkám. Čeští kajakáři naproti tomu podtrhli svůj nepovedený den až devátým místem.

Prskavec si před šampionátem věřil, že nepřeruší medailovou sérii. Dvěma zlatým medailím z minulých šampionátů předcházel ještě bronz z roku 2011. "Takže poprvé budu na Evropě dospělých bez medaile," utrousil český reprezentant. Dvaadvacetiletý kajakář málem nepostoupil ani do finále, protože pokazil semifinálovou jízdu, ale se závěrečným vystoupením byl nakonec spokojený. "Docela se mi ta jízda povedla. Nebýt toho šťouchu, tak by to klaplo na medaili. Ale byla to náročná trať, zatočená a já jsem to o moc lépe asi jet nemohl," řekl.

Ježek vyhrál kvalifikaci, v semifinále byl čtvrtý a útočil na medaili. Jenže v náročné kombinaci v závěrečných brankách udělal hrubou chybu a poslední tyčky minul. Padesát sekund navíc ho poslalo na poslední místo ve finále. "Už jsem neměl síly, abych to přepral," prohlásil smutně Ježek.

Jeho kolega Michal Jáně skončil po nepovedené jízdě devátý, stejně jako kanoistka Monika Jančová. Vedle Hradilka (23. místo) byli v semifinále vyřazeni také kajakář Ondřej Tunka (18.), kanoista Tomáš Rak (17.) a kanoistky Kateřina Hošková (11.) a Tereza Fišerová (14.).

Hradilek nemá dobré období

Loni měl stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek vážný problém s krkem, kvůli kterému musel na mistrovství Evropy ve Vídni ukončit předčasně sezonu, a ani letos se mu zatím neblýská na lepší časy. Hned na začátku roku mu zemřela na Novém Zélandu blízká kamarádka od vody, neváhal tehdy odletět na druhou stranu zeměkoule na rozloučení.

V průběhu nervózní domácí nominace měl vážnou autonehodu a jen s vypětím všech sil se dostal do reprezentačního týmu. Nyní vypadl v semifinále evropského šampionátu, kde jeho výkonu nepřidala ani smutná událost v rodině.

"Bylo to docela dobré, myslím, že jsem se dobře připravil, jen jsem to zazdil v závěru na posledních brankách. Ale jsou věci mimo sport, které mě ráno trochu rozhodily, to se stává," řekl v semifinále smutně mistr světa z Prahy 2013. Že nepostoupil do finále, ho mrzelo, ale nedělal si z toho velkou hlavu.

Vavřinec Hradilek
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

Trať se mu přitom líbila, byť byla těžká a v závěru se mu nedostávalo sil. Ale nikoliv prý proto, že se v posledních dvou týdnech musel dávat zdravotně do pořádku po autonehodě. "To dneska nerozhodlo. Nejsem jediný z těch lepších, kdo vypadli. Jelo se mi docela dobře, i když to bylo fyzicky náročné, ale celý ten dnešek není pro mě dobrej," zopakoval.

Motivaci prý bude mít do dalších závodů velkou. Nikoliv proto, aby dokázal, že v devětadvaceti letech ještě může útočit na medaile, ale hlavně kvůli tomu, že ho vodní slalom baví. "Nenechám se otrávit jednou bránou, budu se soustředit na další závody," prohlásil.

Mrzelo ho, že nepředvedl více, když za ním přijel fandit jeho kamarád judista Jaromír Ježek s kamarády. "Moc jsem jim toho neukázal," konstatoval. Spravit náladu si může v závodě hlídek. Vrchol sezony Hradilka čeká až v září na mistrovství světa ve Vídni, kde se pojede o olympijská místa i bonusové body v domácí nominaci na Rio. "Doufám, že mi to půjde líp než tady," řekl.

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Markkleebergu (Německo):

Muži:

K1: 1. Neveu (Fr.) 90,80 (0 trest. sekund), 2. Grimm (Něm.) -1,27 (0), 3. Málek (SR) -3,22 (2), ...6. Prskavec -4,92 (2), v semifinále 18. Tunka, 23. Hradilek (všichni ČR).

C1: 1. Savšek (Slovin.) 97,70 (2), 2. Tasiadis (Něm.) -0,45 (2), 3. Beňuš (SR) -2,48 (0), ...9. Jáně -8,43 (4), 10. Ježek -54,72 (52), v semifinále 17. Rak (všichni ČR).

Ženy:

C1: 1. Woodsová 123,13 (4), 2. Franklinová (obě Brit.) -2,72 (4), 3. Vilarrublaová (Šp.) -4,76 (4), ...9. Jančová -22,06 (8), v semifinále 11. Hošková, 14. Fišerová (všechny ČR).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy