Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Nizozemsko

Juniorům se na domácím ME judistů v prvním dnu nedařilo

Praha – Čeští judisté Jakub Ječmínek a Jan Zavadil vstoupili do bojů na domácím mistrovství Evropy do 23 let neúspěšně. V prvních kolech své váhové kategorie nezvládli souboje proti silným Rusům. Pro české fanoušky bude vrcholem neděle, kdy se představí největší české medailové ambice v podobě olympionika Lukáše Krpálaka.

Vítěz do 66 kg Vadzim Šoka z Běloruska (v modrém)
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Ve váze do 66 kilogramů se oba Češi utkali s ruskými soupeři. "Bohužel narazili na ruskou zeď a ta jim vystavila stop," hodnotil kouč Petr Lacina jejich vystoupení. Ječmínek nestačil na bronzového Abdula Abdulažalilova, Zavadil na Anzaura Ardanova, když oba shodně prohráli před časovým limitem na ipon. "Dnes jsme neměli velké ambice, protože jsme věděli, že Rusové jsou výkonnostně o něco výše," uznal Lacina.

Hned v úvodní den šampionátu v nejlehčí váhové kategorii do 60 kilogramů ztroskotal i David Pulkrábek. Na juniorském tatami může ale závodit i příští rok. Evropský šampionát pokračuje v hale Sparty na Podvinném mlýně po celý víkend.

Výsledky mistrovství Evropy do 23 v judu:

Muži – do 60 kg: 1. Grigorjan (Rus.), 2. Chačatrjan (Ukr.), 3. Basile a Safarov (Ázerb.). Pulkrábek (ČR) bez umístění = bez vyhraného zápasu. Do 66 kg: 1. Šoka (Bělr.), 2. Harutjunjan (Arm.), 3. Gorjanacz (Maď.) a Abdulažalilov (Rus.). Ječmínek a Zavadil (oba ČR) bez umístění = bez vyhraného zápasu.

Ženy – do 48 kg: 1. Lokmanhekimová (Tur.),2. Dolgovová, 3. Kuzněcová (obě Rus.) a Krausová (Něm.). Bez české účasti. Do 52 kg: 1. Kelmendiová (Kosovo, startuje pod Mezinárodní federací juda), 2. Bujoková (Ukr.), 3. Giuffridaová (It.) a Krasniqiová (Kosovo, startuje pod Mezinárodní federací juda). Bez české účasti. Do 57 kg: 1. Franssenová, 2. Verhagenová (obě Niz.), 3. Ilievová (Bul.), Ohaiová (Rum.). Bez české účasti.

Hlavní zprávy