Následuje
VK Jihostroj České Budějovice - Trentino Itas

Judistou roku je "mutant" Krpálek

Praha - Lukáš Krpálek podle očekávání počtvrté za sebou triumfoval v anketě o nejlepšího českého judistu. Krpálek, který skončil třetí na loňském mistrovství světa v Paříži, získal pro české judo medaili ze světového šampionátu po dlouhých dvaceti letech. Na druhém místě ankety se umístil bronzový medailista z evropského šampionátu Jaromír Ježek, třetí byl Jaromír Musil. Mezi ženami zvítězila Lucie Chytrá před Alenou Eiglovou a Leonou Kubíkovou. Výsledky vyhlásil a ceny předal herec Ondřej Vetchý. 

Judista roku Lukáš Krpálek
zdroj: ČT24

Jednadvacetiletý Krpálek stejně jako v minulých třech ročnících nenašel v anketě konkurenci. Závodník USK Praha v srpnu v Paříži vybojoval po 20 letech pro české judo medaili z mistrovství světa a v konečném pořadí ankety předčil i Ježka, který na jaře získal cenný kov na kontinentálním šampionátu. Krpálek však přidal i tři triumfy na mítincích Světového poháru v Miami, Bukurešti a San Salvadoru.

Krpálkovi nyní patří osmé místo ve světovém žebříčku a má už jistý start na olympiádě v Londýně. "Určitě chci ještě nějakou techniku vymyslet, která by my šla a kterou bych mohl použít. Musím se hodně prát teďka se soupeři na tréninku, protože kdo není vypranej, tak to nejde," plánuje přípravu na hry v Londýně český judista.

Cenu pro nejlepšího judistu roku Krpálkovi předal velký milovník juda herec Ondřej Vetchý. "Lukáš Krpálek je tak obdařený silově, že i kdyby dělal jiné silové sporty, tak by uspěl ve všech. Vypadá jak mutant," obdivoval se Vetchý vítězi ankety.

Judista roku 2011

Pro Krpálka je nyní prioritou zlepšení zdravotního stavu, od začátku roku ho totiž sužují bolesti zad. "Zablokoval jsem si je při běhání na horách a pak si to dorazil na jednom z tréninkových zápasů. Hodně teď cvičím, chodím k fyzioterapeutovi a doufám, že do tří týdnů začnu s plným tréninkem. Chci být na olympiádu připravený co nejlépe," řekl Krpálek, který by se na tatami v ostrém soutěžním zápase měl objevit poslední únorový týden na SP v Praze na Podvinném mlýně.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy