Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Judista Petřikov vyhrál Evropský pohár v Praze a Rio má na dosah

Praha - Judista Pavel Petřikov ovládl Evropský pohár v Praze. V kategorii do 60 kilogramů opanoval všech pět zápasů a na mezinárodní scéně slaví druhý triumf za posledních šest let. Loni vyhrál Oceania Open ve Wollongongu. Ziskem 100 bodů do světového žebříčku si navíc pojistil účast na olympijských hrách v Riu de Janeiru, která by mu teď už neměla utéct.

Pavel Petřikov
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Devětadvacetiletý Petřikov nejprve porazil Španěla Raúla Diáze na wazari, ve druhém kole na ippon Izraelce Assafa Almoga, ve čtvrtfinále Palestince Simona Jacúba a už v polovině semifinále na ippon zdolal Mongola Battulgu Gambaatara.

Finálový soupeř Cedric Revol z Francie svedl s Petřikovem vyrovnanou bitvu. Oba judisté bodovali na juko a po pěti minutách rozhodl o triumfu českého reprezentanta menší počet trestů.
 
Až do oprav váhy do 73 kilogramů se probojoval Jakub Ječmínek, v nich však nestačil na Ukrajince Artěma Chomulu a skončil na děleném sedmém místě. Ve stejné váze se naopak nevedlo zkušenému Jaromíru Ježkovi, který prohrál hned první zápas a znovu si zkomplikoval boj o Rio.

Je nám líto, video expirovalo.
Petřikov si v Praze pojistil účast na olympijských hrách
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy