Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Judista Krpálek získal v Praze zlato, Musil se blýskl stříbrem

Praha - Čeští judisté na Evropském poháru v Praze prožili velmi vydařený den a vybojovali tři medailová umístění. Lukáš Krpálek potvrdil ve váze do 100 kilogramů roli hlavního favorita a zvítězil. V kategorii do 81 kilogramů překvapil Jaromír Musil, který se probojoval až do finále a získal stříbro. Ve stejné váze nečekaně uspěl i Ivan Petr, který vybojoval bronz. Oba zaznamenali nejlepší výsledky na světové scéně v kariéře. Už v sobotu získal zlato i Pavel Petřikov.

Lukáš Krpálek
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Bývalý mistr světa i Evropy Krpálek šel do turnaje jako nasazená jednička, ale potýkal se s únavou z nedávného tréninkového kempu v Japonsku. Přesto před vyprodanými tribunami v hale na Podvinném mlýně dominoval. Rusa Kazbeka Zankišijeva i Mongola Tsogtgerela Khutaga porazil na ippon, Itala Giuliana Loporchia dokonce za pouhých 47 vteřin.
 
Ve finále se utkal s jednadvacetiletým Rusem Nijazem Bilalovem. V duelu zúročil zkušenosti, hodil soupeře na juko a následně ho udržel na zemi. Připsal si už třetí triumf na pražském turnaji v kariéře. "Tyhle turnaje na domácí půdě mám hrozně rád. Jsem rád, že se mi tu zase povedlo vyhrát. Je to úžasné," radoval se Krpálek v rozhovoru s novináři. "Po nedávném soustředěni v Japonsku jsem byl hodně unavený, ale povedlo se mi vyhrát všechny čtyři zápasy na ippon, takže jsem spokojený. Doufám, že to takhle půjde dál a forma směrem k Riu půjde nahoru," dodal.

Musilovi vyšel turnaj ideálním způsobem, překvapil Petr

Halu však zvedala na nohy i kategorie do 81 kg, kde zazářili hned dva Češi. Sedmadvacetiletý Musil už má na kontě několik mezinárodních úspěchů včetně bronzu na Grand Prix, ale tentokrát mu turnaj vyšel ideálně. Nejprve zdolal těsně na trest Moldavana Nicona Zaboroščiuce, následně na ippon Španěla Josého Mariu Mendiolu a Poláka Karola Kurzeje, opět těsně na trest Rusa Aslana Lappinagova a v semifinále na ippon Bělorusa Aliaksandra Sciašenka.

Je nám líto, video expirovalo.
Čeští judisté byli nejúspěšnějším týmem Evropského poháru

Ve finále s Italem Matteem Marconcinim byl dlouho lepší, bodoval na juko, ale pak udělal chybu, dovolil soupeři wazari a ztrátu už nedohnal. Ital však i přes výhru gestem uznal, že byl Musil lepší a tleskal mu spolu s fanoušky. "Prohrál jsem úchop a on toho využil. Zamrzí to. Večer budu manželku otravovat tím, jaký jsem blbec, že jsem to pokazil," litoval Musil, který však jinak bojoval velmi dobře. "Je to můj nejlepší výsledek, ale před šesti roky tu byl turnaj trochu silnější, proto si tehdejšího bronzu cením asi víc. Ale tehdy jsem zas prodal formu, zatímco dnes jsem to vydřel," dodal.
 
O ještě větší překvapení se postaral Petr, který dosud měl na turnajích světového okruhu na kontě jediný vyhraný zápas. V Praze však vyhrál hned pětkrát, z toho třikrát na ippon, a dostal se až do utkání o bronzovou medaili. V něm proti Sciašenkovi potvrdil velmi dobrou kondici, dovedl duel až do prodloužení a nakonec slavil výhru na wazari.
 
"Doposud se mi na těchto turnajích nedařilo, proto je třetí místo pro mě úžasné. Atmosféra byla perfektní, lidi hrozně moc fandili, což mi pomohlo. Ani nevím, jestli mi úplně dochází, že mám bronz," radoval se Petr, který od druhého zápasu bojoval s poraněným uchem a nosem, kvůli čemuž musel být dvakrát ošetřován.

Turnaj European Open v judu mužů v Praze:

Do 81 kg: 1. Marconcini (It.), 2. J. Musil, 3. I. Petr, ...Turek (všichni ČR) vypadl v 1. kole.
 
Do 90 kg: 1. Mehdijev (Ázer.), ...Klammert (ČR) vypadl v 2. kole.

Do 100 kg: 1. Krpálek, ...Knápek, Hecl (všichni ČR) vypadli v 1. kole.

Nad 100 kg: 1. Natea (Rum.), ...9. Horák, Hlaváček (oba ČR) vypadli v 1. kole.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy