Dohráno MOL Cup

Ježek se v Seu radoval z vítězství, Volf se Štěpánkem skončili druzí

La Seu de Urgell (Španělsko) – Český kanoista Stanislav Ježek si po dnešním závodě ve vodním slalomu Světového poháru ve španělském Seu de Urgell připsal druhé vítězství v kariéře. Deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek dnes skončili ve druhém dílu seriálu na někdejším olympijském kanálu na druhém místě.

Kategorie singlkanoistů letos zatím nepoznala jiného vítěze než českého slalomáře. Ježek navázal na týden starý překvapivý triumf debutanta Michala Jáněho v pražské Troji, když ve finále po čisté jízdě zvítězil suverénně o 4,24 sekundy před dvojnásobným olympijským šampionem Francouzem Tonym Estanguetem.

Jáně tentokrát vypadl už v semifinále. Předchozí vítězství ve Světovém poháru vybojoval třiatřicetiletý Ježek před třemi roky v Praze.

Hilgertovi úspěch neslavili

Ve Španělsku se na stupně vítězů neprosadil nikdo z českých medailistů z Troji. Druhý nejlepší kajakář pražského závodu Luboš Hilgert jako jediný z reprezentantů neprošel ani sobotní kvalifikací. Jeho matka Štěpánka byla ve finále sedmá.

O dvě místa před ní skončila Marie Řihošková, která zvládla nejlépe ze všech dopolední semifinále. V boji o medaile zaostala o 2,62 sekundy za vítěznou Španělkou Maialen Chourrautovou. Od stupňů vítězů dělilo Řihoškovou půldruhé vteřiny.Volf se Štěpánkem postoupili ze semifinále vinou dvousekundové penalizace až z deváté příčky, poslední jízda jim však vyšla. Nestačili jen na Slováky Ladislava a Petera Škantárovy, kteří je porazili o 55 setin sekundy.

Druhý díl Světového poháru ve vodním slalomu v Seu de Urgell:

Muži:
K1: 1. Molmenti (It.) 88,61 (0 trestných sekund), 2. Kurt (Švýc.) 89,18
(0), 3. Kauzer (Slovin.) 89,91 (0), ...14. Přindiš, 16. Hradilek vypadli v semifinále, 49. Hilgert (všichni ČR) vypadl v kvalifikaci.

C1: 1. Ježek (ČR) 91,34 (0), 2. T. Estanguet(Fr.) 95,58 (0), 3. Elosegi (Šp.) 95,73 (2), ...18. Mašek, 27. Jáně (oba ČR) vypadli v semifinále.

C2: 1. L. Škantár, P. Škantár (SR) 98,08 (0), 2. Volf, Štěpánek (ČR) 98,63 (0), 3. Becker, Henze (Něm.) 99,10 (0), ...13. Koplík, Vrzáň, 19. Přinda, Havlíček (všichni ČR) vypadli v semifinále.

Ženy:
K1: 1. Chourrautová (Šp.) 99,65 (0), 2. Kaliská (SR) 100,73 (0), 3. Pennieová (Brit.) 100,75 (0), ...5. Řihošková 102,27 (0), 7. Hilgertová 105,52 (0), 11. Pavelková (všechny ČR) vypadla v semifinále.

C1: 1. Foxová (Austr.) 116,15 (4), 2. Dukátová (SR) 119,15 (0), 3. Guineaová(Austr.) 121,42 (0), ...8. Hošková (ČR) 175,10 (56).