Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio Time Out

"Je to břečka, ale je to sport." Svatý Petr hostil republikový šampionát ve snowvolejbalu

Popularita snowvolejbalu – volejbalu, který se hraje na sněhu a v kopačkách – každým rokem roste. Svědčí o tom i letošní mistrovství České republiky, kterého se ve Špindlerově Mlýně zúčastnily kromě mužských a ženských týmů nově i kategorie do 20 let.

Je nám líto, video expirovalo.
Svatý Petr hostil republikový šampionát ve snowvolejbalu

Přímo pod sjezdovkou ve skiareálu Svatý Petr sváděli souboje volejbalisté a volejbalistky z celé České republiky. I přes počasí, které tomuto sportu aktuálně nehraje příliš do karet, se turnaj vyvedl na jedničku, a to především díky práci organizátorů.

Ženskou sekci ovládlo trio, které věkem spadá teprve do kategorie u20. Sehraný tým díky sesterské spolupráci Kateřiny a Anny Pavelkové dokázal udolat své soupeřky a zvítězit. "Je velká legrace tady takhle hrát ve třech. Protože to je úplně něco novýho. Takže já myslím, že za všechny tři můžu říct, že jsme si to moc užily," svěřila se Anna Pavelková.

Mužské finále dopadlo lépe pro tým Jana Berčíka, ačkoliv se nerodilo snadno. "Snow je super. Je dobře, že se to jednou za dva roky tady udělá. I když podmínky tomu nepřejou, je to břečka, ale je to sport a musí se to hrát," pronesl novopečený český šampion Berčík.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články