Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Boston College Eagles - Denver Pioneers

Janáček s favorizovaným Hazarderem vyhrál České derby a je trojnásobným šampionem

Vrchol tuzemské rovinové sezony 101. České derby opanoval největší favorit Hazarder v sedle s Václavem Janáčkem. V dostihu pro tříleté klisny a hřebce na 2400 metrů si hnědý hřebec nastoupil v cílové rovince ze středu pole a s přehledem si docválal pro vítězství. Druhý skončil Tcheque King a bronz bral Royal World.

Václav Janáček s Hazarderem vítězí v Českém derby
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Janáček přijel na České derby na poslední chvíli z Madridu a v sedle favorizovaného Hazardera vystřídal Jana Vernera. Hnědák byl před startem zpocený a zdál se nervózní. Po startu se ocitl vytlačen nejdál od bariéry, ale Janáček ho zkušeně schoval za ostatní koně a počkal si na správný moment. Asi v polovině cílové rovinky pobídl Hazardera do mezery mezi soupeři a kůň se mu odměnil silným finišem.

Je nám líto, video expirovalo.
Václav Janáček s Hazarderem ovládli 101. České derby

"Odskočil jsem si ho trošinku, pak ti koně zezadu šli na mě, tak jsem si ho stáhl. Začal jsem trochu brzo, ale dvakrát, třikrát jsem se ho dotkl a věděl jsem, že mám hrozně moc. Tempo nebylo přepálené, nebál jsem se, že by měl zkapat. Myslím, že vyhrál ten nejlepší," radoval se v cíli trojnásobný šampion Českého derby.

Jako druhý protnul pomyslnou cílovou pásku Tcheque King s Danielem Vyhnálkem, třetí místo získal mohutným finišem další z favoritů Royal World s předloňským vítězem derby Jiřím Palíkem.

Triumfu Hazardera mohlo na chuchelském závodišti znovu přihlížet i mnoho diváků. České derby doprovázely i tři rámcové dostihy první kategorie. Ve Sprinterské ceně Jockey Clubu se po zdrcujícím nástupu ve finiši radoval Worth Choice pod Adamem Florianem. 18. Tatersalls Mile ovládl favorizovaný Ignacius Reilly s Petrem Foretem. Ve vytrvaleckém Zlatém poháru se Janáček naladil na derby a pětiletého hnědáka Grigri De Lancray přivedl domů na prvním místě.

Dostihový mítink v Praze-Velké Chuchli:

České derby, rovinový dostih (2400 m, tříletí, dotace 2,000.000 Kč): 1. Hazarder (ž. Janáček, tr. Tůma, stáj Dr. Charvát), 2. Tcheque King, 3. Royal Word. Výrok: jistě 1 1/2 - 1 3/4 - 1 1/4. Čas: 2:30,83.

Další dostihy: I. Red Coral (ž. Verner) - Askerana - Sir Amico, II. Worth Choice (ž. Florian) - Politicum - Drish Venture, III. Ignacius Reilly (ž. Foret) - Darkolva - Torque Power, IV. Grigri de Lancray (ž. Janáček) - Premier Lion - Cacophonous, VI. Reine d'Argent (ž. Korečková) - Culihrach - Respekt, VII. Spencer (ž. Janáčková Koplíková) - Boruvka - Polish King, VIII. Classa (Fialová) - Vero Amore - Mike Majk.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články