Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Jako první slaví potřetí. Sáblíková opět dostala Cenu Gutha-Jarkovského

Cenu Jiřího Stanislava Gutha-Jarkovského za nejhodnotnější výkon roku získala opět rychlobruslařka Martina Sáblíková, které se to jako první sportovkyni povedlo potřetí v kariéře. Trojnásobná olympijská vítězka si vítězství v hlasování sportovců vysloužila ziskem zlaté a stříbrné medaile na loňském světovém šampionátu, kde navíc na trati 5000 metrů překonala světový rekord. V roce 2020 také už potřinácté ovládla Světový pohár na dlouhých tratích.

Martina Sáblívková s Cenou Jiřího Stanislava Gutha-Jarkovského
zdroj: ČTK/PR/ČOV/ autor: Markéta Navrátilová

Sáblíková obdržela ocenění pojmenované po zakladateli Českého olympijského výboru už v letech 2007 a 2010. Nyní vyhrála poprvé v hlasování sportovců, kteří vybírají vítěze od roku 2014. "I proto jsem za tuhle cenu moc ráda. Vážím si jí nejvíc ze všech, které se u nás udělují," uvedla čtyřiatřicetiletá rychlobruslařka v tiskové zprávě Českého olympijského výboru.

Díky svým výkonům v loňském roce dostala Sáblíková přednost před dalšími devíti nominovanými sportovci - basketbalistou Tomášem Satoranským, fotbalistou Tomášem Součkem, hokejistou Davidem Pastrňákem, cyklisty Tomášem Bábkem a Josefem Černým, vodními slalomáři Kateřinou Minařík Kudějovou a Jiřím Prskavcem, lyžařkou a snowboardistkou Ester Ledeckou a dvojicí horolezců Zdeňkem Hákem a Markem Holečkem.

Je nám líto, video expirovalo.
Sáblíková má potřetí Cenu Gutha-Jarkovského za výkon roku

"Je to neuvěřitelné. Jsem strašně ráda za všechno, co se povedlo. A je pro mě čest, když to někdo ocení," prohlásila Sáblíková.

Cena vznikla v roce 1933 a jako první ji v roce 1934 převzal vzpěrač Václav Pšenička. V poválečné době ji získal ještě v roce 1948 běžec Emil Zátopek, pak byla tradice tohoto ocenění obnovena až od roku 1994.

"Když se podívám na jména, která jsou na ceně vyrytá, cítím se poctěna, že mezi nimi můžu být," uvedla šestinásobná olympijská medailistka, která bude o další úspěch usilovat v únoru na hrách v Pekingu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy