Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Expedice Ob 81

Jak vyběhat hody. Také o Vánocích se po Česku čile sportuje

Vánoce jsou časem setkávání. Na řadě míst po celé republice se i v době, kdy jiní vrcholoví sportovci odpočívají a regenerují, potkávají příznivci nejrůznějších aktivit, aby oslavili svátky pohybem.

Je nám líto, video expirovalo.
O Vánocích se sportuje v celém Česku

Pražská sportoviště ožívají už podvanácté akcí Týden sportu zdarma. Klub českých turistů zase chystá pravidelně na přelomu roku sérii pochodů. Jméno Novoroční čtyřlístek v sobě ukrývá čtyři předsevzetí: jít na výlet, pozvat někoho dalšího, poznat přírodu a přispět potřebným. Na Boží hod se koná v Prokopském údolí a okolí tradiční Pochod mezi rybou a ptákem.

Před pár lety mu hrozil kvůli nezájmu konec, a letos? O Vánoční běh ve Znojmě byl rekordní zájem – v pořadí 39. ročníku se účastnilo přes 250 nadšenců. "Věk se nedá zastavit, každý rok jde deset patnáct vteřin dolů," prozradil s úsměvem jednasedmdesátiletý Ivan Januška, který u jedinečné události chyběl jen pětkrát.

Ani 24. prosince nesmí chybět sportovní setkání. Šestatřicátý Štědrodenní běh v Krčském lese se musel stejně jako osm předchozích obejít bez sněhové nadílky, ale zpívání u nazdobeného stromku nemohlo chybět.

Hlavní zprávy